pozvankaver lapidarium ceskegalerieVeřejnost je zvána na společenský večer zahajující kolektivní výstavu Identita v sobotu 3. února 2018. Přehlídku obrazů, fotografií a plastik doplní jamující hudebníci, abstraktní projekce, mluvené slovo či přednes básní. Návštěva Galerie Lapidárium v Rámové ulici na Starém městě slibuje zajímavý zážitek, při kterém si každý najde to svoje. Dva kytaristé doprovodí swingovými skladbami a společně s pianistkou vyzkouší i jam session. Od 18 hodin bude otevřená galerie a v sedm začne samotná vernisáž.


IMG 20180118 160837Veřejnost je zvána na společenský večer zahajující kolektivní výstavu Identita v sobotu 3. února 2018. Přehlídku obrazů, fotografií a plastik doplní jamující hudebníci, abstraktní projekce, mluvené slovo či přednes básní. Návštěva Galerie Lapidárium v Rámové ulici na Starém městě slibuje zajímavý zážitek, při kterém si každý najde to svoje. Dva kytaristé doprovodí swingovými skladbami a společně s pianistou vyzkouší i jam session. Od 18 hodin bude otevřená galerie a v sedm začne samotná vernisáž.

Skupina tvůrců dává dohromady pestrou paletu stylů a technik. Roman Bardas předvede abstraktní projekci na stěny i sochy lapidária. Tomáš Zykan je ovlivněný surrealismem a Salvadorem Dalím, zajímá se o vesmír a přenáší ho do své tvorby. Jindra Kysela vystaví svou směsici plastik. Metoděj Žák je vzděláním sochař a pracuje jako umělecký štukař, maluje syrové expresivní obrazy. Právník David Uhlíř dělá veselé barevné plastiky připomínající street art. Liběna Nosovská a Klára Nekolová zastupují fotografické umění. Vojta Tupý jako vystudovaný malíř je autorem velkých realistických formátů. Veronika Jiráňová vytváří papírové plastiky a masky.

Posledně jmenovaná je srdcem skupiny a kurátorem výstavy. Pracuje jako maskérka v Nové scéně Národního divadla a Divadle na Fidlovačce. “Nápady na tvorbu dostávám i během maskování a ventiluji do ní svoje emoce. Jednotlivé kusy už zamýšlím do konceptu konkrétní výstavy,” říká Veronika Jiráňová. Kromě papírových plastik dělá i kresby a sádrové hlavy obalované latexem.

Galerie Lapidárium má otevřeno od úterý do neděle od 11 do 18 hodin.  Umělci tu pobývají i mimo otvírací dobu a na návštěvě je možné s nimi pohovořit nebo je sledovat při díle. Objekt vlastní Městská část Praha 1 a galerii provozuje Nadace Český barok. Ta vznikla za účelem záchrany barokních soch, které je možné vidět v rámci stále expozice. Dříve tu bývaly sběrné suroviny a v autentickém prostředí vznikly záběry filmu Příliš hlučná samotna.

pozvankaverweb