udalosti42 fb

15. října (pondělí)

9:00 - 12:30 Kulturně komunitní centrum ART, Praha 7 - Kurz japonské kaligrafie lektorky Petry Vitáskové

16:00 Dům kultury, Kroměříž - vernisáž výstavy Gustav Klimt – Průkopník moderny 

18:00 Czech Photo Center, Praha 5 - João Silva: Autorská prezentace

18:00 Artinbox Gallery, Praha 1 - Co dělat s monumentální propagandou? Diskuse o městských sochách v zemích střední a východní Evropy. David Černý - Oleg Kulik (Rusko). Moderátor – Anton Litvin.

18:00 tranzit office, Praha 2 - Jan Regal – ze Slušovic do Vietnamu / fotografie

16. října (úterý)

13:30 - 17:00 Kulturně komunitní centrum ART, Praha 7 - Kurz Vášeň pro akvarel, pokračování kurzu akvarelové malby lektorek Jany Gregorové a Renáty Drábkové

17:00 Galerie moderního umění, Hradec Králové - komentovaná prohlídka výstavy Miloš Jiránek - Most na Detve

17:00 Portheimka Museum skla, Praha 5 - Komentovaná prohlídka stálé expozice Sklo jako umění a krátkodobé výstavy Karen LaMonte s lektorkou Marianou Dočekalovou, rezervace

17:30 GHMP - Colloredo-Mansfeldský palác, Praha 1 - přednáška Terezy Kučerové Zborníkové: Příběhy soch III: Svatí na Karlově mostě a jejich zobrazení ve výtvarném umění II.

18:00 Galerie kritiků, Praha 1 - zahájení výstavy „Bíle kvetoucí modřinky“

18:00 Galerie Millennium, Praha 1 - zahájení výstavy Ludvík Strimpl. Malíř a diplomat

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - Vernisáže na Pragovce: Chlastáková, Šormová, Volfová

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - vernisáž výstavy Kristýna Šormová: Seborea bella

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - vernisáž výstavy Barbora Chlastáková: Vztah

19:00 MeetFactory, Praha 5 - Tuesday Squats | Oleg Kulik: Artist's Talk, performativní přednášky (anglicky)

17. října (středa)

17:00 Muzeum moderního umění, Olomouc - přednáška KUBISMUS – Picasso v Paříži a Kubištova cesta pod povrch hmoty

17:00 Muzeum moderního umění, Olomouc - Netradiční komentovaná prohlídka expozice Rozlomená doba v rámci Polských dnů v Olomouci

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - Retromuseum - zahájení výstavy „Tvary, barvy, pohodlí: Nábytek Jitona“

17:00 Dům umění města Brna, Galerie Jaroslava Krále - komentovaná prohlídka výstavy Monogramista T.D

18:00 Galerie U Betlémské kaple, Praha 1 - zahájení výstavy fotografií Emily Medkové

18:00 DSC Gallery, Praha 1 - Komentovaná prohlídka výstavy Slunce v úplňku za účasti všech pěti autorů: Krištofa Kintery, Ivana Pinkavy, Adama Štecha, Miroslava Polácha a Lubomíra Typlta

19:00 Galerie Jaroslava Fragnera, Praha 1 - vernisáž výstavy Jak jsme chtěli bydlet: Bytová politika Československa 1918 - 1938

19:00 Centrum současného umění DOX, Praha 7 - zahájení výstavy WELCOME TO HARD TIMES / VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH

19:01 Berlínskej model, Praha 7 - vernisáž nemalířské výstavy malíře David Krňanský - Essential Pumpkin Mix

18. října (čtvrtek)

17:00 Galerie moderního umění v Hradci Králové - zahájení výstavy 12:15 dnes ...

18:00 Ateliér Josefa Sudka, Praha 1 - vernisáž výstavy Žena za mixérem, pořádá Fotograf festival

18:00 Galerie Langhans, Praha 1 - Vězení jako zrcadlo společnosti - diskuse o sadismu a zvůli pracovníků ve vězeních

19:00 Kasárna Karlín, Praha 8 - Vernisáž: Laydeez do Comics - ŽENA 2.0 Osm českých komiksových autorek, jedno téma a společných sedm dní na divokém českém severu!

19:00 Kvalitář, Praha 1 - vernisáž výstavy 1matr1kulace - rok ateliéru Sklo FUD UJEP

19. října (pátek)

9:30 - 12:00 Kulturně komunitní centrum ART, Praha 7 - Kurz "Prožívejte se mnou" lektorky Dáši Filípkové

12:00 - 19:00 Akademie výtvarných umění, Praha 7 - Den otevřených dveří pro uchazeče o studium na AVU

19:00 Muzeum Kampa, Praha 1 - zahájení výstavy František KYNCL: bod, čára, prostor

20. října (sobota)

14:00 - 18:00 Villa Pellé, Praha 6 - Odpoledne a večer s Rychlými šípy

21. října (neděle)