Redakce České galerie zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce, nabízí jim příležitost uplatnit svoje vzdělání a talent v kultuře. Současně podporuje tvůrce, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, prezentací jejich děl a příběhů ve Skupině F. Již 20 let vydáváme tištěný přehled výstav výtvarného umění, který je zdarma k dispozici v kavárnách a galeriích. V roce 2017 jsme otevřeli zpravodajský a recenzní portál www.ceskegalerie.cz. Prosazujeme zájmy lidí se zdravotním znevýhodněním a vzděláváme veřejnost v oblasti destigmatizace, propojujeme témata duševního zdraví a výtvarného umění, pořádáme přednášky, besedy, výtvarné dílny a autorská čtení. Účastníme se celorepublikové kampaně Týdny pro duševní zdraví. Redakce České galerie je součástí neziskové organizace Fokus Praha, která již téměř 30 let podporuje lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Tím, že nás podpoříte, přispějete na udržitelný chod redakce České galerie a realizaci výstav a doprovodných programů Skupiny F. Cíl: 100 000,-Kč Srdečně děkujeme!!!  Fokus Praha, z.ú. Praha www.fokus-praha.cz

České galerie

jsou zpravodajským a recenzním portálem, který mapuje a komentuje aktuální dění v oblasti výtvarného umění v České republice.

Vedle správy internetového portálu vydáváme známý tištěný přehled výstavních programů České galerie, který distribuujeme prostřednictvím řady muzeí umění, galerií a informačních center v celé ČR. Tištěný přehled vychází dvouměsíčně bez přerušení od roku 1998, v současnosti v nákladu 10.000 výtisků (6.500 v češtině, 3.500 v angličtině).


Výstavník

Přihlaste se k odběru redakčního newsletteru Výstavník a nic důležitého ze světa umění Vám neunikne!

Každé pondělí v redakčním newsletteru obdržíte:

  • Informaci o vernisážích a dalších výtvarných událostech týdne
  • Pozvání na hodnotné aktuální výstavy doma i v zahraničí
  • Připomenutí domácích výstav, které v týdnu končí
  • Upozornění na nové příspěvky na portálu České galerie
 

Zastupujete výstavní galerii a máte zájem o medializaci Vašeho výstavního programu?
Provozujete prodejní galerii umění a přejete si inzerovat na našem portálu?

Najdete nás na sociálních sítích: FacebookInstagramYouTube
Redakce je součástí neziskové organizace Fokus Praha, z.ú.
logo fokus praha
 

Naši činnost podporují:

linhartova nadace logo Indigoprint logo PRINT black alza logo