Redakce České galerie zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce, nabízí jim příležitost uplatnit svoje vzdělání a talent v kultuře. Současně podporuje tvůrce, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, prezentací jejich děl a příběhů ve Skupině F. Již 20 let vydáváme tištěný přehled výstav výtvarného umění, který je zdarma k dispozici v kavárnách a galeriích. V roce 2017 jsme otevřeli zpravodajský a recenzní portál www.ceskegalerie.cz. Prosazujeme zájmy lidí se zdravotním znevýhodněním a vzděláváme veřejnost v oblasti destigmatizace, propojujeme témata duševního zdraví a výtvarného umění, pořádáme přednášky, besedy, výtvarné dílny a autorská čtení. Účastníme se celorepublikové kampaně Týdny pro duševní zdraví. Redakce České galerie je součástí neziskové organizace Fokus Praha, která již téměř 30 let podporuje lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Tím, že nás podpoříte, přispějete na udržitelný chod redakce České galerie a realizaci výstav a doprovodných programů Skupiny F. Cíl: 100 000,-Kč Srdečně děkujeme!!!  Fokus Praha, z.ú. Praha www.fokus-praha.cz

České galerie (Czech Galleries)

are news and reviews website, there are information and comments on topical issues of art in Czech Republic. Besides the website administration, there are printed Guide to Czech Galleries, which is distributed by art museums, galleries and information centres all around the Czech Republic. The printed guide is published every two months continously since 1998. Its number of copies is 10.000 (6.500 in Czech language, 3.500 in English language).


Editorial board is a part of the non-governmental organization: Fokus Praha, z.ú.

logo fokus prahaDo you represent an art gallery and wish to promote your exhibition programm?

Do you run a sale art gallery and want to advertise on our website?

Contact us on e-mail address: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Facebook
YouTube
Instagram

 

Support us:

linhartova nadace logo Indigoprint logo PRINT black alza logo


podporte nas ceskegalerie3

https://www.darujme.cz/projekt/1200619