kovanda bubec ceskegaleriePerformer Jiří Kovanda vytvořil minimalistickou výstavu svých koláží a v duchu site specifik použil objekty z dílny Čestmíra Sušky, nábytek a další náhodné předměty, které těsně před vernisáží rozestavil podle momentálního cítění. Výstava “Znovu, opět, obvykle” potrvá do 4. dubna a je bezplatně přístupná ve všední dny mezi 9 a 17 hodinou, o víkendech po domluvě.
Performer Jiří Kovanda vytvořil minimalistickou výstavu svých koláží a v duchu site specifik použil objekty z dílny Čestmíra Sušky, nábytek a další náhodné předměty, které těsně před vernisáží rozestavil podle momentálního cítění. Výstava “Znovu, opět, obvykle” potrvá do 4. dubna a je bezplatně přístupná ve všední dny mezi 9 a 17 hodinou, o víkendech po domluvě.

IMG 20180303 172122Jednu část tvoří koláře z pozvánek na vernisáže a výstřižků z novin. V prostoru se pak nacházejí některá díla Čestmíra Suška doplněná o všední předměty jako je stočený ručník, vajíčko, srnčí paroh, burský oříšek. Hravost projektu ocení diváci, když budou tyto drobné intervence hledat a nacházet.

Jiří Kovanda působí skromným dojmem. Jak dříve uvedl, nejbližší jsou mu věci, které nemají povahu drahocenného předmětu a není příznivcem vysokých cen za umělecká díla. Zároveň je aktuálně naším nejúspěšnějším výtvarníkem. Čtyři roky po sobě se umístil na prvním místě žebříčku J&T Art Index. Ten hodnotí výstavní aktivitu, ocenění, zastoupení ve sbírkách či realizace ve veřejném prostoru. Umístění odráží i úroveň mezinárodní spolupráce.

Jako konceptuální umělec často reaguje na tvorbu jiných autorů. Dosavadním vrcholem této činnosti byla výstava Třetí smysl na přelomu let 2016 a 2017 ve Veletržním paláci. Se čtrnácti umělci zde s každým z nich vytvořil nové dílo, které připomíná jejich dlouhodobou spolupráci.

Studio Bubec v městské části Řeporyje rozhodně stojí za návštěvu. Založil ho v roce 2000 sochař Čestmír Suška ve spolupráci se spřátelenými umělci. Sochařské studio slouží současně jako galerie a místo rezidenčních pobytů pro výtvarníky. Návštěvníci tak mají příležitost přímého kontaktu s prostředím i osobnostmi výtvarné scény. V blízkosti je zahrada Bubec s dětským hřištěm, komunitní zahradou a uměleckými objekty. Studio pořádá festival Art safari, Řeporyjský masopust a další veřejné akce. Na náměstí provozuje dětský ateliér, který kromě volnočasových aktivit může nahradit i pobyt ve školce. Pro děti pořádá také příměstské tábory.