Ředitelka veletrhu současného umění Iva Nesvadbová zahájila se zástupci hlavního města sedmnáctý ročník v prostorách barokního šlechtického sídla. Rekordní počet vystavovatelů z řad českých galerií nabízí velkolepou přehlídku domácí i zahraniční tvorby. Z mladých autorů do 35 let byl oceněn malíř Jakub Hubálek reprezentovaný galerií Peron.

IMG 20180409 183617

Od 10. do 15. dubna potrvá veletrh současného umění Art Prague Fair 2018. Letos se koná ve dvou poschodích a nádvoří Clam-Gallasova paláce v Husově ulici. Účastní se ho 38 galerií a uměleckých projektů, které tu prezentují 230 domácích a zahraničních autorů. Otevřeno je mezi 11 a 19 hodinou, vstupné činí 120 korun.

V prostorách barokní stavby probíhá veletrh letos poprvé. Předchozích pět ročníků se konalo v rodném domě spisovatel Franze Kafky. Poprvé proběhl v roce 2008 ve výstavní síni Mánes a konal se tam do roku 2012.

S návrhem uspořádat akci v rozlehlých sálech šlechtické rezidence přišla v loňském roce radní Eliška Kaplický. Monumentální sídlo rodu Clam-Gallasů je totiž v majetku hlavního města a k definitivnímu rozhodnutí došlo teprve před měsícem. Tři sta let stará díla Matyáše Brauna se tak potkávají s nejčerstvějšími věcmi současnosti.

Při zahájení byla udělena cena jednomu z vystavujících ve věkové kategorii do 35 let. Tím se stal Jakub Hubálek za olej na plátně s názvem Most. Jeho vystavovatelem je galerie Peron. Jakub Hubálek se narodil v roce 1983 v Praze. Vystudoval Akademii výtvarných umění a uspořádal desítku samostatných výstav. Jeho černobílé hyperrealistické olejomalby jsou nezaměnitelné.