Nezvyklá galerijní událost se po dobu pěti dní do 21. dubna odehrává ve čtyřech poschodích Tančícího domu. Zda jde o konceptuální umění, výstavu designu od boha nebo jen sexuální atrakci, si musí zodpovědět každý návštěvník sám. Autor projektu Mário Petreje trvá na tom, že on umění nedělá, ale jde mu o vytvoření zážitku.

IMG 20180417 113528

První výstava tohoto druhu proběhla v roce 2016 v Bratislavě a trvala 12 hodin. Vloni v srpnu se Voayer uskutečnil po tři dny v pražském alternativním divadelním prostoru DUP36. Mário Petreje plánuje do budoucna jiný koncept a říká, že výstava nahých žen je letos poslední. Druhým rokem se akce účastní fotograf Petr Jedinák se sérií portrétů žen při orgasmu. Říká, že hledá krásu tam, kde by se ji jiní hledat styděli.

Účast žen na výstavě je striktně dobrovolná. Modelky se přihlásily přes webový formulář, mohou si vybrat dobu ztrávenou na výstavě, zakrýt si obličej maskou, zvolit si vyhovující kulisy. Každá si také může určit, zda dovolí divákům, aby se jí v hygienických rukavicích dotýkali. Na bezpečnost dohlížejí strážci.

„Cokoli konáme, pramení ze sexuální potřeby a z touhy po vyniknutí,“ pravil prý Sigmund Freud.