pavla korpaczewskiPřehlídku své výtvarné tvorby zahájila Pavla Korpaczewski v ateliéru Centra Břevnov pod názvem Měním se. Vernisáž proběhla 24. května 2017 za hudebního doprovodu v podání jejího manžela. Rovněž zde zazněly básně z její tvorby. Pavla se vedle básnické a výtvarné tvorby věnuje hře na bicí nástroje. Absolvuje lusobrazilská studia se zaměřením na jazyky a literaturu.

 

 

 

Přehlídku své výtvarné tvorby zahájila Pavla Korpaczewski v ateliéru Centra Břevnov pod názvem Měním se. Vernisáž proběhla 24. května 2017 za hudebního doprovodu v podání jejího manžela. Rovněž zde zazněly básně z její tvorby. Pavla se vedle básnické a výtvarné tvorby věnuje hře na bicí nástroje. Absolvuje lusobrazilská studia se zaměřením na jazyky a literaturu.

Obrazy mapují tříleté období činnosti. Začínala kresbou pastelkami, někdy doplněné akvarelem. Postupně se propracovávala k větším formátům a též malbě akrylem. Sebezachycení se vyskytovalo v jejích pracích, vzhledem k tématům a účelu arteterapie, již od začátku. V posledním roce však ustupuje ilustrativnost a Pavla začíná práce řešit čistě malířsky. Velkou část nejnovějších obrazů tvoří intenzivní autoportréty v nadživotní velikosti. 

 

Ukázka básní autorky:

Obrovská masa modrošedi se táhne po obloze. Střepy listů o sebe strouhají, nehybnost vodní hladiny jako stav duše?

Nedívej se tam nebo uvízneš v melancholii.

Házím ti přes hlavu klacek a záměrně rozbíjm přesné odrazy skutečnosti, které jsou děsivější než ona sama.

Posíláš pohled břehům, kde písek vrací každého umrlce/

rackové chytají ti vlasy a ryby se nachytají na háček s ovocem/

už nemáš čas, musíš letět, přiletěl čáp a zabalil tě do malé peřinky, obalil tě sněhem a dal ti růži do vlasů.