wendy carolina nova pudaMladá umělkyně původem z Dominikánské republiky zahájila výstavu obrazů v karlínském centru Nová půda. Většinu života prožila v srdci Karibského moře odkud jsou i všechny ztvárněné motivy. Výstava potrvá do 21. srpna 2017 a jednotlivá díla je možné zakoupit.

Mladá umělkyně původem z Dominikánské republiky zahájila výstavu obrazů v karlínském centru Nová půda. Většinu života prožila v srdci Karibského moře odkud jsou i všechny ztvárněné motivy. Výstava potrvá do 21. srpna 2017 a jednotlivá díla je možné zakoupit.

Na obrazech se objevují typické výjevy ostrovního státu. Je možné spatřit kulturní mix španělských, francouzských a afrických předků, barvy západu slunce, loďky či houpačku z pneumatiky. Portrét zobrazuje jednoho ze zdejších gayů, kteří se tu nebojí dát najevo svou orientaci a velmi pestře se oblékají.

Dominikánská republika a sousední Haiti se rozkládají na ostrově Hispaniola v Karibském moři. Kryštof Kolumbus území označil za ráj na zemi. Tři čtvrtiny obyvatel v současnosti tvoří míšenci. “Na ulici nepoznáte kdo je Dominikánec a rozdíly jsou i v rodinách. Já jsem tmavá, moje maminka má světlou pleť,” říká Wendy Alvarez.

Výstava je prodejní a ceny se pohybují od pěti set do dvou tisíc korun. Prodej obrazů by měl pomoci autorce se posunout na profesionální uměleckou dráhu.  

Prostor Nová půda provozuje Centrum pro integraci cizinců. Nabízí vzdělávací a společenský servis. Novou aktivitou je podpora klientů v oblasti rozvoje tvůrčích dovedností a zahájená výstava je první akcí v tomto programu.

wendy alvarez

Wendy Carolina Morillo Alvarez se narodila 22. září 1988 a v České republice žije poslední čtyři roky. Studovala management cestovního ruchu na Universida Autónoma de Santo Domingo a poté design na Instituto Tecnológico Mercy Jácquez. Malování nejprve pozorovala u svých přátel, později začala sama malovat a talent rozvinula i absolvováním kurzu. Zabývá se také módním návrhářstvím.