martina trchova kafe tercie ceskegaleriePod(zimní) výstava maleb, kreseb a objektů v Klubu Kafé Tercie na Smíchově potrvá do 18. února. Martina Trchová ji zahájila kytarovým recitálem autorských písní. Název výstavy předznamenává, že jde o čerstvá díla z období uplynulého podzimu a zimy. Ve vstupní části hudebního klubu jsou objekty cyklu Pokojíčky, které vytváří společně s brněnským architektem Tomášem Dvořákem. Mikrosvěty v krabicích osvětlených žárovkou mohou odhalit tvář diváka v odrazu střepů, domov starého muže či téma odvykání.


Pod(zimní) výstava maleb, kreseb a objektů v Klubu Kafé Tercie na Smíchově potrvá do 18. února. Martina Trchová ji zahájila kytarovým recitálem autorských písní. Název výstavy předznamenává, že jde o čerstvá díla z období uplynulého podzimu a zimy. Ve vstupní části hudebního klubu jsou objekty cyklu Pokojíčky, které vytváří společně s brněnským architektem Tomášem Dvořákem. Mikrosvěty v krabicích osvětlených žárovkou mohou odhalit tvář diváka v odrazu střepů, domov starého muže či téma odvykání.

IMG 20180112 195433Mezi výjevy jsou uklidňující přírodní scenérie jako Podzim vchází do lesa. Dívka píšící esemesku s názvem Ne sama. Ale také drama následků exploze v nákupním centru. “Jsou to různé momentky v mém životě, které mne zastihují a já si je tak trošku domýšlím. Musíte se podívat a představit, co asi slečna píše, jakou zprávu dostala. Největší obraz Rybáři na Svitavě je první z Brněnska, kde nyní bydlím,” komentuje autorka své malby.

V nejbližší budoucnosti se s jejím dílem budeme moci setkat na dvou výstavách v Brně. Hudební produkci zase představí 2. února v Praze na koncertu s Patrikem Henelem v Dobré trafice na Újezdu.

Mám duši šitou z různých kusů
A neobejdu se bez pokusů
A občas potřebuju záplaty

To když mi někdo vzadu šlape na paty
Tvé cesty křížím každodenně
Ale nejsem si jistá v jaký měně
Se kupují tvoje pocity
A tak zmateně bloudím v tvým city

Martina Trchová se narodila 14. února 1983 v Praze. Vystudovala učitelství výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě UK a věnuje jak výuce, tak volné tvorbě. Maluje akrylem na plátno, vytváří linoryty a jejich soutisky, stále sebou nosí skicák a tvoří kresby z běžného života a vlastních cest. Vystavovala opakovaně v Česku, ale i i Turecku, Kazachstánu a Azerbedžánu. V roce 2015 vydala knihu Deníky z Ladakhu, kde v Himalájích učila děti malovat a hrát na kytaru. Jako písničkářka se pohybuje v oblasti folku s přesahem do blues, možná i šanzonu. Se svou skupinou Martina Trchová & Trio vydala album Holobyt a získala cenu Akademie populární hudby Anděl 2016.