podchodyJiž tři dříve neutěšené podzemní koridory se proměnily na místa pro potěchu oka. Nejnověji je v těchto dnech dokončován pochod u stanice Třebenická. Záměrem autora je využít prostor připomínající průmyslový objekt a přidává prvky měřících budíků jako v elektrické rozvodně. Nechybějí však ani ptáci a celý prostor má optimistický světle modrý nátěr.IMG 20170707 141523

Již tři dříve neutěšené podzemní koridory se proměnily na místa pro potěchu oka. Nejnověji je v těchto dnech dokončován pochod u stanice Třebenická. Záměrem autora je využít prostor připomínající průmyslový objekt a přidává prvky měřících budíků jako v elektrické rozvodně. Nechybějí však ani ptáci a celý prostor má optimistický světle modrý nátěr.

Vladimír Chalupa (*1980) pochází z Liberce kde vystudoval architekturu. Živí se jako výtvarník ilustrátor. Dělal animace k počítačovým hrám i reklamu. Účastní se exhibičního kreslení v klubech. První dílo ve veřejném prostoru bylo vyzdobení betonové zdi květinami na satelitním městečku u Prahy.  Žije v Praze a tak napsal starostovi Prahy 8 e-mail s nabídkou své tvorby a byl vyzván k předložení záměru. Jeho projekt přijde na devadesát tisíc korun.

Směrem ke stanici metra Ládví u zastávky tramvaje Štěpničná je podchod pomalovaný motivy džungle z jara letošního roku. Ze tří podchodů je nejdelší, malba trvala dva měsíce a stála sto tisíc korun. Bohdan Dušek (*1981) absolvoval střední uměleckou školu Václava Hollara a studoval Vysokou umělecko-průmyslovou školu obor filmová a televizní grafika.  

Přímo u stanice metra Ládví byl další špinavý podchody, který dělá radost malbou Pandemie již od roku 2015. Tento kratší koridor vyšel na zhruba třicet tisíc korun. Jeho autorka Josefína Jonášová (*1986) vystudovala střední grafickou školu a sochařství na AVU v ateliéru Jaroslava Róny, Vystavovala v galeriích DOX, Trafačka, POdkova Olomouc, Městská galerie Třeboň či Oblastní galerie Liberec. V zahraničí pak v The Red Gallery London nebo Galerie Alain de Bras v Nantes.

“Plánujeme i zvelebení dalších podchodů. Budeme se snažit, aby všechny nové malby byly jedinečnými a originálními uměleckými díly,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus. Brzy by měl být zkulturněn i podchod pod železniční trati u Grabovy vily. Uvažuje se také o podchodech v Čimicích u Draháně a nebo u památníku Operace Anthropoid.