lunchmeat holesovicka sachtaTřetí ročník výstavy Editions of Light v doprovodném programu Lunchmeat Festivalu osídlil působivé prostory Holešovické Šachty. Výstava se zaměřuje na vnímání světla a pohyblivého obrazu. Kromě digitálních děl ukázala také originální instalace, založené na analogových postupech. Výstavu můžete zhlédnout až do 22.10.
IMG 20171009 193419 HDR

Třetí ročník výstavy Editions of Light v doprovodném programu Lunchmeat Festivalu osídlil působivé prostory Holešovické Šachty. Výstava se zaměřuje na vnímání světla a pohyblivého obrazu. Kromě digitálních děl ukázala také originální instalace, založené na analogových postupech. Výstavu můžete zhlédnout až do 22.10.

 

Výstava vychází z předpokladu, že vnímání je kognitivní proces smyslové interpretace, který nám umožňuje pochopit životní prostředí a jeho hlavní funkcí je pomáhat organizovat a chápat chaotické skutky a vzory, které tvoří svět kolem nás. Vnímání pak může být viděno ne jako pasivní akt, ale je tvořené učením, pamětí a výsledkem se zaměřením na naší pozornost.

 

Zajímavostí na výstavě je speciální promítací ARCHEOSCOPE přístroj od Jana Kulka, který dokáže promítat veškeré klasické filmové formáty, ale současně také širokou škálu dalších materiálů – například obinadla, izolepu, krajky nebo bublinkovou fólii.
Aparát bude ožívat vždy v následující časy:
pátek 13. 10. - 20:30 - Promítačka
středa 18. 10. - 20:30 - Kouzelná skříňka
sobota 21. 10. - 20:30 - Kouzelná skříňka


Umělci:
Eugene Kogan (us)
Jakub Pešek (cz)
Honza Kulka (cz)
Peter Kirn (us) & Gabriela Prochazka (cz)
Zuzička Badinková (sk)
Stroboscopic Artefacts & Oblivious Artefacts Showcase