23 autorů z deseti zemí představuje svá díla během prázdninové výstavy Prague Art Cocktail. Jedná se o druhý ročník prodejní výstavy v Galerii u Zlatého kohouta, kterou organizuje agentura Arista Art. Díla si můžete prohlédnout do 24. srpna 2018 ve čtyřech sálech gotického sklepa od pondělí do soboty mezi 12 a 18 hodinou.

IMG 20180704 184744Na organizaci výstavy se podílejí lidé z umělecké agentury Arista Art, jehož ředitelkou i vystavující malířkou je Zuzana Křováková. Kurátor Jiří Macht je fotograf a cestovatel vystupující pod uměleckým jménem Macht2. Britská kurátorka Mønika Miva žije v Londýně a kromě České republiky působí také v Itálii. Mirela Zukal provozuje již dvacet Galerii u Zlatého kohouta na Starém městě v Praze.  

“Jedinečnost výstavy je nejen v příležitosti shlédnout současné umění autorů z několika světadílů v kontrastu s českou uměleckou scénou, ale také v zastoupení celého spektra uměleckých stylů od kresby, malby, sochy, fotografie i koláže, které dohromady tvoří vzájemný dialog od abstrakce až po hyperrealismus,” uvádějí organizátoři výstavy.

Vystavující:

Amanda Ruck (Austrálie), Marcio Pontes (Brazílie), Gustavo Amaral (Brazílie), Sarah Ashmun (USA), Michel Houel (Lucembursko), Ann Bubis (Velká Británie), Gabrielle Mutti (Švýcarsko), Verena Terekina (Rakousko), Birgit Schweimler (Německo), Pekka Poutiainen (Finsko)

Česká republika: Jakub Ječmínek, Jan Matěják, Alena Skoupá, Jiří Jirsa, Monika Gründler, Daore, Lucie Kukulová, Jakub Kándl, Martin Šárovec, Miko Škapa, Petr Ptáček, Jiří Macht2, Zuzana Křováková

Ukázka z vernisáže: