Klauzury aneb co se v zimě urodilo na UMPRUM

Pět dní jste mohli využít k prohlédnutí naprosté většiny prostor Vysoké školy uměleckoprůmyslové (VŠUP) na Palachově náměstí. Od 25. do 30. ledna tu otevřelo dveře dva a dvacet ateliérů pro výstavu Artsemestr zima 2018. Malba, sochařství, šperky, média, design, textil, grafika a mnoho dalšího tu bylo k vidění ve čtyřech poschodích nejstarší české státní umělecké školy. Nejzajímavější momenty vám přinášíme ve videu a fotogalerii.

 

IMG 20180130 162145

„Nestačí práci dobře vytvořit, ale je nutné ji i dobře odprezentovat. V letošním roce nás čeká několik významných přehlídek v zahraničí. Ukázky prací a přípravné koncepce výstav, kterými se naše škola bude prezentovat, byly k vidění právě na Artsemestru,“ uvedl prorektor prof. Jiří Pelcl, který tradici veřejných výstav semestrálních prací zahájil v roce 2004. Studenti se budou prezentovat například na Fashion Weeku v Tokiu, Salone Internazionale del Mobile v Miláně, na London Design Week a dalších místech.

O praktickém využití prací svědčí i spolupráce s prestižními firmamy a zapojení do výstavních projektů. Výběr prací se představí již v pátek 2. února na výstavě Architektura na UMPRUM.

Ta potrvá ve Winternitzově vile na Smíchově do 4. dubna a bude přístupná od neděle do středy mezi 12 a 18 hodinou.


Video prohlídka: