vlastimil kulaErotické fotografie profesionálního uměleckého fotografa jsou k vidění na výstavě Satyrův deník 18+. Jak název napovídá, přístup mají pouze plnoletí. Cargo Gallery najdete na palubě lodi kotvící u náplavky za železničním mostem u pražské Výtoně. Výstava potrvá od 1. do 13. srpna 2017 a je otevřená mezi 14 a 22 hodinou.

 

 

 

Erotické fotografie profesionálního uměleckého fotografa jsou k vidění na výstavě Satyrův deník 18+. Jak název napovídá, přístup mají pouze plnoletí. Cargo Gallery najdete na palubě lodi kotvící u náplavky za železničním mostem u pražské Výtoně. Výstava potrvá od 1. do 13. srpna 2017 a je otevřená mezi 14 a 22 hodinou.


Hranice mezi pornografií a aktem je nestálá, odvíjí se od kulturních a náboženských zvyklostí společnosti i od osobních zkušeností diváka,” uvádí Wikipedie u hesla Akt. Pokud je divák zvyklý pohledu na všechny části ženského těla, může se nerušeně oddávat uměleckým hodnotám fotografií Vlastimila Kuly.

Prý ho nezajímá destilované krásno běžných aktů, potřebuje víc. Mistrovství fotografie mu těžko upřít. “Dokáže pracovat se světlem jako málokdo a osvětlovací techniku si také sám vyrábí. Světlo, voda a pohyb jsou tři základní živly, které chatakterizují jeho satyrskou neposednost” říká historik fotografie Pavel Scheufler.

Fotograf s vážností a uznáním říká, že polovinu autorství fotografií má on a za druhou polovinou vděčí svým modelkám. Těmi jsou jeho žena a jejich společná kamarádka Jarka.  


vlastimil kula portret

Vlastimil Kula se narodil 22. května 1950 v Plzni. Odmaturoval na gymnáziu v Chebu. V letech 68 a 69 pobýval v Kanadě a Spojených státech a poté se vrátil do Československa. Obor umělecká fotografie na FAMU studoval v letech 1970 - 1975. V rámci studií se věnoval také tématu náboženství. Jako profesi si zvolil v době normalizace reklamu. Po roce 1989 se vrátil k umělecké fotografii a v roce 2004 mu významné německé nakladatelství Taschen vydává fotografickou monografii.