Celá série akcí proběhla v rámci Pragovka Art summer Grand opening II. Veřejná generálka projektu světově nejúspěšnějšího českého tanečníka Jiřího Bartovance, prohlídka ateliérů a afterpárty. Mezitím vernisáže dvou výstav v Depo Gallery a White room, které jsou přístupné v průběhu srpna. V další programu jsou komentované prohlídky a každý čtvrtek letní kino.

Multimediální choreografie  s názvem Razzle Dazzle/Camouflage v sloupovém sále industriálního prostoru nabídla kritický pohled na společnost. Open Studios zase umožnila volný průchod do uměleckých ateliérů a seznámení s tvorbou i osobou Tomáše Beňadika. 

 

Depo Gallery v přízemí bývalé automobilky uvádí do 27. srpna 2017 výstavu Linie a orgie. David Pešat není v Pragovce vystavujícím hostem, ale od počátku projektu zde má vlastní ateliér. Vystavená kolekce představuje práce autora před deseti lety, tedy ze závěru studií, které nakoupila Pragovka do své sbírky. “Obsahem mých obrazů je vztah mezi tím co opravdu vidíme a tím co si myslíme, že vidíme. Často jsme konfrontováni svými představami, které může prezentovat i prázdný prostor,” vysvětlil David Pešat.

David Pešat se narodil v roce 1980 v Praze. Vystudoval UMPRUM a malbu na Akademii výtvarných umění, dále studoval na španělské School of Bella Artes a finské School of Art. Dosud měl sedm samostatných a několik skupinových výstav.

 

Druhou vernisáž zažila galerie White Room s výstavou Theory of Vision. Představená tvorba Karolíny Rossí a Pavla Trnky jsou na první pohled dva protiklady. Barvy a šeď, malé a velké. Oba však zachycují krajinu a u obou není zcela jisté, zda jde o abstrakci, nebo konkrétní motivy. Je to květina, měsíc ve vodní hladině? “Vystavené artefakty mají spojitý kód. Přestože se autoři znají teprve několik týdnů, výstava je plynulá, má transparentnost a škálu,” říká kurátor Vladimír Merta. 

Karolína Rossí se narodila v roce 1983 v Novém městě na Moravě. V roce 2012 absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze a poté  stáž na Ecole superieure des beaux arts, Aix en Provence. Výstavy pořádala například v galeriích Kostka, Berlínskej model, Prokopka aj.

Pavel TrnkaPavel Trnka se narodil 6. února 1981 v Plzni. Vystudoval Ústav umění a designu na Západočeské univerzitě a tamtéž i pedagogickou fakultu. Jako odborný asistent vyučuje figurální kresbu, malbu a ilustraci.