berlinskej modelPět českých a pět švédských studentů umění absolvovalo pobyty v regionech svých vysokých škol a připravilo společnou instalaci v galerii Berlínskej model. Příchozí mohli s autory diskutovat a ochutnat tradiční švédskou hrachovou polévku. Do projektu je zapojena  Umeå Academy of Fine Arts a Fakulta umění a designu univerzity v Ústí nad Labem.
Pět českých a pět švédských studentů umění absolvovalo pobyty v regionech svých vysokých škol a připravilo společnou instalaci v galerii Berlínskej model. Příchozí mohli s autory diskutovat a ochutnat tradiční švédskou hrachovou polévku. Do projektu je zapojena  Umeå Academy of Fine Arts a Fakulta umění a designu univerzity v Ústí nad Labem.

 

IMG 20171021 192446Já jsem centrum. Centrum je ve mně; já a všechno, co mě obklopuje.

 

Desítka studentů se předtím zúčastnila exkurze v povrchovém uhelném dole na severu Čech. Z pořízeného zážitku a videodokumentace připravila na 21. října vizuální a zvukovou instalaci v minigalerii Berlínskej model v pražských Holešovicích. Výstava je výsledkem česko švédského výměnného projektu Decentralizovaná identita, který organizuje Alice Máselníková a Lexa Peroutka. Program zahrnoval sérii prezentací, terénních výletů, workshopů a několika veřejných výsledků. V pátek 10. října se uskutečnila také skupinová prezentace a diskuze v galerii Hraničář v Ústí nad Labem.

Spolupráce mezi univerzitami nekončí vznikem skupiny Identifying Centres. První česká studentka získala možnost studovat v Umeå prostřednictvím programu Erasmus a další se k tomu chystá.

Účastníci projektu: Laura Cemin, Mrah Gazi, Madeleine Hansen, Stella Hrádková, Linnea Johnels, Veronika Palmová, Vicc Repasi, Kateřina Šichanová, Veronika Tilšerová, Kryštof Vitner.