kampa ctvrtstoletiPraha světová 2017 - 25 let v UNESCO je název výstavy, která bude do 4. června stále přístupná výstava pod širým nebem na náměstí Kampa u Karlova mostu. Osvětlení panelů umožňuje shlédnout expozici i po setmění. Všechny texty jsou dvojjazyčné v češtině a angličtině.

 

 

 

  

Praha světová 2017 - 25 let v UNESCO je název výstavy, která bude do 4. června stále přístupná výstava pod širým nebem na náměstí Kampa u Karlova mostu. Osvětlení panelů umožňuje shlédnout expozici i po setmění. Všechny texty jsou dvojjazyčné v češtině a angličtině.

„Praha je jedno z nejmalebnějších měst na světě. Je neuvěřitelné, co je možné o Praze stále objevovat a jak je možné o ní znovu a znovu jinak, vyprávět,“ uvedl autor výstavy a ředitel Národního památkového ústavu v Praze Ondřej Šefců. Pořadateli jsou Magistrát hlavního města a firma Medialogue.

Třicet osm tematických částí seznamuje se vznikem geologického podloží a pravěkého osídlení, přes vznik prvních čtyř městských částí, uměleckými slohy až po současnost. Na fotografiích je možné obdivovat středověké chrliče, krásy secesních prvků či počátky železnice. Závěrečné panely jsou věnovány necitlivému rozvoji za komunistického režimu a automobilové zátěži, která sužuje hlavní město.

Oficiální název zapsané památky je Historické centrum Prahy C616. Na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO přibyla v prosinci 1992. Má dvě části - samotné centrum města a Průhonický park, kterému je věnován jeden výstavní panel.