Veronika Šrek Bromová - Skenyreality 

Veronika Šrek Bromová - Skenyreality
Muzeum umění a designu, Malé náměstí 74, Benešov 
28. únor 2019 - 12. květen 2019

Benešov, Muzeum umění a designu Benešov — Hlavní budova muzea

109 sideRealita nashromážděná v našich externích digitálních srdcích mobilů. Posouvá se, trhá, tříští, deformuje a komprimuje, otevírá naše vnímání ke sdílení, ale i možnému zneužití. Digitální obrazy snímané panoramatickým modem mobilu, nevnímá autorka jako fotku, ale jako sken povrchu reality, země -Země, její svébytný otisk. Otisk jejího povrchu – kůže Země, porovnává s otiskem kůže – povrchu těla lidského.

Cesty, chůze krajinou, pozorování proměn přírody a otisky povrchů reality, kůže Země. Veronika Šrek Bromová vytvořila pro MUD* site-specific instalaci s názvem Skenyreality, ve které ukazuje „realitu nashromážděnou v našich externích digitálních srdcích mobilů“.

„Vznikly jako jakési potrhané a zdeformované výseče mého vidění krajiny, okolí, cest, křoví, zvláštní zátiší ve formě „tapet" těchto různých přírodních motivů nebo záznamů našeho žití v našem prostředí „přírodní rezervace“ usedlosti Chaos. Instalaci složenou z fotografií Realityskenů doplní rozložený otisk povrchu mého těla v pohybu do hlíny/země jako reálný protějšek k digitálním panoramatům otisku přírody,” vysvětluje Veronika Šrek Bromová.

Muzeum umění a designu Benešov