Vítejte v těžkých časech 

Vítejte v těžkých časech
DOX - Centrum současného umění, Poupětova 1, Praha 7 
18. říjen 2018 - 4. únor 2019

Praha 7, DOX - Centrum současného umění

https://www.dox.cz/cs/vystavy/vitejte-v-tezkych-casech


 

Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví.
 
A proč jsme neteční k tomu, co se kolem nás děje?

A/ Přímo se nás to nedotýká.
B/ Stejně s tím nemůžeme nic dělat.
C/ Už nás nic nepřekvapí.

A tak si raději jdeme zacvičit...

Nikdy jsme nebyli cvičením posedlí tak jako dnes. Každý den vznikají nové a nové fitness programy, které jsou jeden jako druhý. Namísto sedmiminutové rozcvičky je tu šestiminutová rozcvička. Abyste nemuseli volit mezi jógou a akrobacií, sloučily se do jedné disciplíny. 

Ale teď tu pro vás máme rozcvičku pro tělo, mysl i svědomí, která může navíc prospět celé společnosti.

 

Je to rozcvička, která vás přinutí zabývat se velkými problémy dnešního světa. V téhle tělocvičně je totiž nemůžete ignorovat! Vypoťte svou vinu a netečnost, potrénujte si svědomí, postavte se k téhle výzvě čelem. Kdo ví, možná získáte lepší fyzičku, nebo přijdete na to, jak vyčistit oceány či zbavit svět chudoby.

V této interaktivní instalaci se prostor galerie promění na tělocvičnu, kde si posílíte svaly, zatímco se budete potýkat s problémy současného světa. Po cvičení se budete cítit nabiti energií, informacemi a možná budete i ochotnější vnímat to, co se děje kolem nás.

 

DOX - Centrum současného umění