17. června (pondělí)

18. června (úterý)

10:00 – 18:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác - výstava Virtual Bauhaus

17:00 Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně - vernisáž výstavy Eugen Brikcius: Hodiny slunce a měsíce

17:00 Západočeská galerie v Plzni, výstavní síň Masné krámy - komentovaná prohlídka výstavy Kubišta – Filla. Plzeňská disputace

18:00 Galerie Artinbox, Praha 1 - vernisáž výstavy Václav Zykmund: fotografie, kresby, koláže

19:00 GHMP, Dům U Kamenného zvonu, Praha 1 - performance Milan Guštar: Zvuk – hluk – hudba – obraz / Michal Cáb: Spektrální negativ

19. června (středa)

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Petr Domanický: Urbanismus a architektura Plzně po roce 1945 III (1970-1989)

18:00 Dům umění České Budějovice - vernisáž výstavy Zdeněk Fránek: MENTAL RELIEF

18:00 Galerie Nová síň, Praha 1 - vernisáž výstavy SVĚT ZÍTŘKA studentů fakulty designu a umění L. Sutnara Západočeské univerzity v Plzni

18:00 Národní galerie Praha, Valdštejnská jízdárna, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře

18:00 Národní galerie Praha, Šternberský palác, Praha 1 - přednáška Česká nebo srbská nevěsta? Sv. Ludmila, její život a druhý život

18:30 Galerie Moderna, Praha 1 - vernisáž výstavy Trnka - Miller - Born

20. června (čtvrtek)

10:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - BAREVNÉ DOPOLEDNE: POHLEDNICE Z GALERIE (Program pro děti 2−6 let s rodiči)

14:00 - 16:00 Dům umění města Brna - Socha pro Dům (Odpolední dílna pro děti 6 - 12 let)

16:30 Galerie Hollar, Praha 1 - přednáška s projekcí na téma Setkání s Josefem Váchalem (Petr Tylínek)

17:00 Galerie umění Karlovy Vary, Letohrádek Ostrov - vernisáž výstavy Markéta Váradiová: Aby se neviditelné stalo zjevným

17:00 Galerie umění Karlovy Vary, Letohrádek Ostrov - vernisáž výstavy Kateřina Štenclová a Kristýna Šormová: Otisky vnitřních map

17:00 Akademie výtvarných umění v Praze, Praha 7 - vernisáž výstavy Nejkrásnější věk: Diplomanti AVU 2019

17:30 Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích - vernisáž výstavy Václav Cigler, Michal Motyčka: Prostor člověka

17:30 Galerie V. Špály, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Kateřiny Adamové: Simulace

18:00 Galerie Sýpka, Galerie Kaple, Valašské Meziříčí - vernisáž výstavy Czech Press Photo 2018

18:30 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění - vernisáž výstavy Architekt Petr Brauner

18:30 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění - vernisáž výstavy Sousedé v knize - Česká a německá knižní kultura 1. poloviny 20. století

21. června (pátek)

17:00 Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou - vernisáž výstavy Robin Kaloč: Výběr z malířských a grafických cyklů

22. června (sobota)

10:00 GHMP, Praha 5 – Cibulka - komentovaná procházka po usedlosti Cibulka (v rámci cyklu přednášek Příběhy pražských soch a sousoší)

23. června (neděle)

09:00 Alšova jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou - zahájení výstavy Kamil Lhoták a jeho svět

14.30 - 17.30 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - RODINNÉ ODPOLEDNE SPECIÁL: S KATEŘINOU ŠEDOU (Program pro děti od 5 let s rodiči)