Zábavná ochutnávka umění v Pragovce

Tři aktéři, herečka a dva výtvarníci, se autorsky i provedením podílejí na události s názvem Restaurant uprostřed vesmíru. Směs videoartu, perfomance, herectví, technologií a kuriózních nápadů zábavně a vtipně umožní návštěvníkovi zažít netradiční prohlídku. Zúčastnit se můžete v pátek 15. června 2018 mezi 18 a 20 hodinou. Akce probíhá v zadním sále Kafe Pragovka.

Obsluha v poněkud kosmickém obleku nabídne příchozím nejprve ochutnávku ze švédského stolu monitorů s videoartem. Pak následují skutečné speciality, jako virtuální realita, při které je žonglováno s kamerou přenášející prostor do 3D brýlí. Retro počítačová hra je mementem, že osamělí mohou být sežráni. Solo koncert pokojové rostliny zajišťují citlivé snímače. Výroba videoartu je představena v rýžovém nákypu.

Vtipná show probíhá v neustálé interakci s diváky, je do jisté míry improvizací a je možné se průběžně ptát a ovlivňovat průběh. Autoři své představení stále dotvářejí a rádi by se s ním v příští sezóně dostali do divadelního prostoru Alfred ve dvoře.

Herečka Eliška Soukupová působí v souboru Maso krůtí, který vystupuje například v Experimentálním prostoru NoD. Martin Vlček se věnuje scénografii alternativního divadla a také malbě, vyučuje v Ateliéru Montmartre. Vojtěch Žák vytváří animace, programy, filmy a propojuje techniku s uměním.

Záznam z generální zkoušky