25. listopadu (pondělí)

18:00 Národní knihovna ČR - Galerie Klementinum,  Praha 1 - vernisáž výstavy Posledních 30 let emancipace (III.) AVU

26. listopadu (úterý)

14:00 Západočeská galerie v Plzni - výstavní síň Masné krámy - Josef Šíma (Joseph Sima) – Vysoká hra (Le Grand Jeu) / dvě přednášky

15:00 Moravská galerie v Brně - Jurkovičova vila - komentovaná prohlídka Creativ 60+: Ve vile: Eva Eisler – Peter Demek

17:30 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum, Praha 1 - Příběhy soch II.: Poznámky k restaurování hlavního schodiště Trojského zámku – přednáška odborníka restaurátora Vojtěcha Adamce

18:00 Dům umění města Brna - Dům pánů z Kunštátu - Vernisáž + performance, koncert - Stará bydliště

18:00 Dům umění města Brna - Vernisáž Ines Karčáková

19:00 Muzeum umění Olomouc, Mozarteum - přednáška Bernardo Strozzi

19:00 Meetfactory - Galerie Kostka, Praha 5 - vernisáž výstavy Ondřej Vicena: Inwald

19:00 Meetfactory, Praha 5 -  vernisáž výstavy Manifest interpretativní třídy

27. listopadu (středa)

13:30 Národní galerie Praha -  Veletržní palác, Praha 7 - Komentovaná prohlídka pro seniory | Milan Grygar: 2019

16:30 Galerie výtvarného umění v Ostravě, Dům umění - Stavební firma Kolář & Rubý versus Ernst Korner

17:00 Dům umění města Brna - Dům pánů z Kunštátu - Komentovaná prohlídka výstavy Stará bydliště

17:00 Východočeská galerie v Pardubicích, Dům U Jonáše - vernisáž výstavy Šaškův svět

17:00 Východočeská galerie v Pardubicích, Dům U Jonáše - vernisáž výstavy Výběr z akvizic 2019

17:30 Novomlýnská vodárenská věž, Praha 1- Speciální komentovaná prohlídka Novomlýnské vodárenské věže

18:00 Dům umění města České Budějovice - vernisáž výstavy Herman de Vries: Real

18:00 Galerie U Prstenu, Praha 1 - vernisáž výstavy Eliška Jakubíčková: Útěcha

18:30 Národní galerie Praha - Palác Kinských, Praha 1 - Komentovaná prohlídka výstavy Václav Hollar a umění kresby

28. listopadu (čtvrtek)

16:30 Národní galerie Praha - Veletržní palác, Praha 7- Komentovaná prohlídka PITÍN–BOLF / BOLF–PITÍN

16:30 Národní galerie Praha - Palác Kinských, Praha 1 - Komentovaná prohlídka pro pedagogy | Václav Hollar a umění kresby

16:30 Galerie výtvarného umění v Ostravě, Dům umění - komentovaná prohlídka výstavy Rudolf Sikora: KONEC SVĚTA? Ekologický komiks

18:00 GHMP - Dům fotografie, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy J/P/K Jasanský Polák Karny s kurátorkou Olgou Malou a autory Martinem Polákem a Lukášem Jasanským

18:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - Prostor pro umění: zahraniční umění v artotéce MG

18:00 Ateliér Josefa Sudka, Praha 1 - vernisáž výstavy Antonín Jirát, tři hemisféry

29. listopadu (pátek)

30. listopadu (sobota)

10:00 GHMP - výlet do Žďáru nad Sázavou - Vetřelci a volavky s GHMP – komentované procházky s Pavlem Karousem

13:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě - Komentovaná prohlídka výstavy Jan Hísek: Ostrov v lese

1. prosince (neděle)

15:00 Národní galerie Praha - Palác Kinských, Praha 1 - Komentovaná prohlídka výstavy Václav Hollar a umění kresby