28. října (pondělí)

10:00-13:00 Národní galerie Praha, Salmovský palác, Praha 1 - krátké komentáře v expozici Salm Modern #1: Možnosti dialogu

12:00-17:30 Národní galerie Praha,Veletržní palác, Praha 7 - krátké komentáře v expozici 1918–1938: První republika

14:30 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - komentovaná prohlídka grafického kabinetu Emil Filla – Herakles zápasí s býkem

15:00 Národní galerie Praha, Klášter sv. Anežky České, Praha 1 - komentovaná prohlídka Mistr Třeboňského oltáře

29. října (úterý)

17:30 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum, Praha 1 - přednáška Příběhy soch II.: Dílo Matěje Václava Jäckela

19:00 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění, Mozarteum - přednáška z cyklu: Osobnosti světového malířství: Roelandt Savery

30.října (středa)

17:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - guided tour of Jindřich Chalupecký Award 2019 exhibition

17:00 Galerie Hollar, Praha 1 - vernisáž výstavy Rostislav Vaněk – Extypo

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Richard Biegel: Česká gotická architektura za vlády Lucemburků

18:30-20:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - diskuse Fresh Eye: Obraz versus perspektiva

31. října (čtvrtek)

16:00 Galerie kritiků, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Vzduch ve městě / City Air

16:30 Galerie výtvarného umění v Ostravě - Komentovaná prohlídka Otto Gutfreund – Bod zlomu (rezervace)

16:30 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - Komentovaná prohlídka výstavy Josef Bolf: Tušení stínu

16:30 Galerie Rudolfinum, Praha 1 - komentovaná prohlídka pro pedagogy výstavy Daniel Pitín: Papírová věž

17:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - komentovaná prohlídka Cena Jindřicha Chalupeckého 2019

18:00 Moravská galerie v Brně, Muzeum Josefa Hoffmanna, Brtnice - přednáška S UMĚNÍM KOLEM SVĚTA: ATÉNY, MĚSTO BOHŮ

18:00 Galerie hlavního města Prahy, Městská knihovna, Praha 1 - vernisáž výstavy Bedřich Dlouhý: Moje gusto

18:00 Centrum současného umění DOX, Praha 7  - komentovaná prohlídka výstavy O létání a jiných snech s kurátorkou Michaelou Šilpochovou

18:30 Galerie Tančící dům, Praha 2 - vernisáž výstavy současného ukrajinského umění GENESIS

19:00 Nová galerie, Praha 2 - vernisáž výstavy Jiná malba

19:00 Galerie Maldoror, Praha 2 - vernisáž výstavy Jiří Valenta: Z deníku Chromého Jelena

1.listopadu (pátek)

18:00 Jízdárna Pražského Hradu, Praha 1 - vernisáž výstavy Michael Rittstein: Ve vlnách

18:00 Galerie Miro, Praha 1 - vernisáž výstavy BARBAR - Malířka a její zloděj

2. listopadu (sobota)

14:00 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, Praha 1 - komentovaná prohlídka historických interiérů Colloredo-Mansfeldského paláce

16:00 Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady - vernisáž Josef Liesler: Fantaskní realita

16:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - Alberto Giacometti s Georginou Papathanasiou (Atelier A&D) a Veronikou Wolf (NGP)

3. listopadu (neděle)

16:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - Komentovaná prohlídka výstavy Alberto Giacometti

17:00 - 18:30 Dům umění města Brna, Dům pánů z Kunštátu - komentovaná prohlídka s kurátorkou Sally Haftel Naveh - DROP DEAD FUNNY - Současné izraelské umění (anglicky)