23. září (pondělí)

18:15 Národní galerie Praha, Palác Kinských, Praha 1 - komentovaná prohlídka Impresionisté After Hours (rezervace)

24. září (úterý)

17:00 Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně - vernisáž výstavy Vladimír Vašíček (1919-2003): Stále ve vzniku

17:00 Dům umění města Brna - vernisáž výstavy Theodor Pištěk: ANGELUS

17:30 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum, Praha 1 - přednáška Svatí na Karlově mostě a jejich zobrazení ve výtvarném umění I. (rezervace)

18:00 Galerie Villa Pellé, Praha 6 - vernisáž výstavy Lukáš Musil: Azajtókzáródnak!

25. září (středa)

16:30 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění - komentovaná prohlídka výstavy Architekt Petr Brauner

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Claude Monet

18:00 Café Lajka, Praha 7 - vernisáž výstavy Skupiny F - Duše jako múza

18:00 Galerie Rudolfinum, Praha 1 - vernisáž výstavy Daniel Pitín: Papírová věž

18:00 Městská knihovna, Dům čtení, Ruská 192, Praha 2 - přednáška Karafiáty a samet

18:00 GHMP, Dům U Kamenného zvonu, Praha 1 - tematická prohlídka výstavy Zvuky / Kódy / Obrazy

19:00 Muzeum umění Olomouc, Mozarteum - přednáška Edgar Degas

26. září (čtvrtek)

16:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - dětská vernisáž výstavy Cena Jindřicha Chalupeckého 2019

17:00 Moravská galerie v Brně, atrium Pražákova paláce - vernisáž výstavy Raději sbírat Motýly?

17:00 Západočeská galerie v Plzni, Výstavní síň 13 - komentovaná prohlídka výstavy Studio Najbrt Basics

17:00 Galerie Millennium, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Veronika Richterová: Nakoupeno v Japonsku

18:00 Moravská galerie v Brně, nádvoří Pražákova paláce - vernisáž výstavy Cena Jindřicha Chalupeckého 2019

18:00 Mělnické kulturní centrum, Galerie Ve Věži - vernisáž výstavy Helena Horálková: Tisky

18:00 GHMP, Městská knihovna, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Karafiáty a samet

27. září (pátek)

18:15 Národní galerie Praha, Palác Kinských, Praha 1 - přednáška Velikáni francouzského impresionismu: Vize Paula Gauguina (rezervace)

28. září (sobota)

13:00 8smička Humpolec - Reynkův Petrkov (grafický workshop + prohlídka zámečku)

14:00 GHMP, u zastávky tramvaje Právnická fakulta, Praha 1 - Vetřelci a volavky s GHMP – komentovaná procházka s Pavlem Karousem

29. září (neděle)

09:00 GHMP, sraz u sochy K. H. Máchy na Petříně, Praha 1 - komentovaná procházka po Petříně a okolí (z cyklu Příběhy pražských soch a sousoší)

16:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - komentovaná prohlídka výstavy Milan Grygar: 2019 (rezervace)

17:00 8smička Humpolec - komentovaná prohlídka výstavy Vrchovina, krabatina, mrchovina: Solitéři Vysočiny (dernisáž)

Vícedenní

28. - 29. září Západočeská galerie v Plzni - Víkend otevřených ateliérů – Plzeň tvořivá