16. září (pondělí)

18:00 GHMP, Dům fotografie, Praha 1 - vernisáž výstavy J/P/K Jasanský Polák Karny

17. září (úterý)

17:30 GHMP, sraz na Alšově nábřeží, Praha 1 - přednáška Příběhy soch II: Dům matky a Dům syna / pomník Jana Palacha (rezervace)

18:00 Galerie Vltavín, Praha 1 - vernisáž výstavy IVAN OUHEL: Ze soukromých sbírek

18. září (středa)

16:00 Městské kulturní středisko Třebíč, Galerie Předsálí - vernisáž výstavy Jan Horký: Obrazy, kresby

16:00 Západočeská galerie v Plzni, výstavní síň Masné krámy - Cesty a příběhy – tvůrčí dílna pro rodiče s dětmi (rezervace)

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - vernisáž výstavy Jakub Tomáš: Zimmerreise

17:00 Galerii výtvarného umění v Náchodě - vernisáž výstavy Marek Macek: Anodonta

17:00 Východočeská galerie v Pardubicích, Dům U Jonáše - vernisáž výstavy Lukáš Tůma: Oka/mžiky

17:00 Východočeská galerie v Pardubicích, Dům U Jonáše - vernisáž výstavy Aaltova příroda

17:00 Východočeská galerie v Pardubicích, Dům U Jonáše - vernisáž výstavy Stavba roku Pardubického kraje

17:30 Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Gotické dvojče - vernisáž výstavy Tempo – ateliér litografie FUD UJEP

18:00 Galerie Kaple, Valašské Meziříčí - vernisáž výstavy Jiří Straka: Hebký odpad

18:00 Muzeum umění a designu Benešov, Hlavní budova muzea - vernisáž výstavy KRAJINOW

18:00 Muzeum umění a designu Benešov, Hlavní budova muzea - vernisáž výstavy Krajina z obýváku

18:00 Muzeum umění a designu Benešov, Hlavní budova muzea - vernisáž výstavy Patrik Hábl: Vyhořelá země

18:00 Muzeum umění a designu Benešov, Hlavní budova muzea - vernisáž výstavy Patrik Proško: Prorost

18:00 Galerie Ferdinanda Baumanna, Praha 1 - vernisáž výstavy Jiří Mědílek: Evidence

18:30 Národní galerie Praha, Salmovský palác, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Možnosti dialogu

19. září (čtvrtek)

10:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - BAREVNÉ DOPOLEDNE: ŠAMANSKÝ NÁHRDELNÍK (pro děti 2−6 let s rodiči)

17:00 Galerie umění Karlovy Vary - vernisáž výstavy Vladimír Vašíček: Barevné partitury

17:00 Západočeská galerie v Plzni, výstavní síň Masné krámy - komentovaná prohlídka výstavy Kubišta – Filla. Plzeňská disputace

17:30 Oblastní galerie v Liberci - vernisáž výstavy Paul Gebauer. Ikona fotorealistické malby a Heimatkunst

17:30 Oblastní galerie v Liberci - vernisáž výstavy Jan Pfeiffer: Kořeny pod vodou, skříně v zahradě

17:30 Oblastní galerie v Liberci - vernisáž výstavy Vendula Chalánková

17:30 Oblastní galerie v Liberci - vernisáž výstavy Alžběta Bačíková: Our space

17:30 Galerie Václava Špály, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy fotografií Nabarvené ptáče

18:30 Galerie Moderna, Praha 1 - vernisáž výstavy Petr Holeček: Netlač řeku, teče sama

19:00 Nová galerie, Praha 2 - vernisáž výstavy Marek Nenutil: A History of Violence - Openmindz360

19:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - vernisáž výstavy Milan Grygar: 2019

19:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - vernisáž výstavy Josef Bolf: Tušení stínu

19:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - vernisáž výstavy Introducing Sara Enrico: The Jumpsuit Theme

19:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - vernisáž výstavy oving Image Department #11: IMAGE (of) SILENCE

20. září (pátek)

16:00 Galerie města Loun - vernisáž výstavy Zdeněk Sýkora ve veřejném prostoru

17:00 Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě - vernisáž výstavy Josef Saska: Síla barvy

18:15 Národní galerie Praha, Palác Kinských, Praha 1 - přednáška Velikáni francouzského impresionismu: Inspirace Clauda Moneta (rezervace)

21. září (sobota)

15:00 Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora - vernisáž výstavy Petra Malinová: Zemitě

15:00 Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora - vernisáž výstavy Ivana Zochová: HPONI

15:00 Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora - vernisáž výstavy Ateliér skla Petra Stanického a Jense Pfeifera: Velký Třesk

15:00 Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora - vernisáž výstavy Jakub Kӧnig: Zvíře jménem podzim

22. září (neděle)

09:00 GHMP, sraz u sochy Karla Hynka Máchy na Petříně, Praha 1 - komentovaná procházka po Petříně a okolí (z cyklu Příběhy pražských soch a sousoší) (rezervace)

14:00 GHMP, Bílkova vila, Praha 6 - komentovaná prohlídka Ateliéru Františka Bílka