pondělí 14. září

18:00 Městské divadlo Kolín - Studiová scéna Pod točnou - vernisáž výstavy Jarmila Janůjová: Krajina času / malba a kresba

úterý 15. září

16:00 Nová síň, Praha 1 - vernisáž výstavy Oldřich Plíva: 4 6 4 6 7 4

17:00 Galerie Rudolfinum, Praha 1 - Přednáška Lenka Vítková: Když (doprovodný program k výstavě UNPLUGGED)

17:00 Západočeská galerie v Plzni, Pražská 13 - přednáška k výstavě PŘIHRAJ! Aspekty spolupráce v tvorbě studentů UMPRUM

17:30 SGVU - Jezuitský kostel Zvěstování Panně Marii v Litoměřicích - vernisáž výstavy Poutník, jenž se vrací

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - vernisáž výstavy David Minařík, Filip Švehla: Hned i zítra bude líp

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - vernisáž výstavy Petr Bureš, Kateřina Kulanová, Jan Vybíral, Vojtěch Rada, Ondřej Pelikán: White Plastic

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - vernisáž výstavy Lenka Černota: Vlk se proměnil v planetu a potom se stal skvrnou

středa 16. září

09:00 Národní knihovna ČR, Klementinum, vchod A, Praha 1 - Na Magistrále: Československá legie v Rusku jako literární inspirace

10:00 Východočeská galerie v Pardubicích - Dům U Jonáše - Paříž, věčná láska

10:00 Východočeská galerie v Pardubicích - Dům U Jonáše - Petr Válek: Přítvory (a jiná havěť)

10:00 Galerie moderního umění v Hradci Králové - Komentovka s Kateřinou u kávy na téma Maxmilián Pirner

17:00 Galerie Hollar, Praha 1 - vernisáž výstavy Zbyněk Janáček, Andrea Uváčiková, Mira Macík: SPOLU

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - Komentovaná prohlídka výstavy Jiří Načeradský: Podle fotografie

17:30 Dům umění města Brna - Přednáška Iveta Černá: Vila Tugendhat 90 - Mies van der Rohe

18:00 NGP - Schwarzenberský palác, Praha 1 - Komentovaná prohlídka výstavy Leonardo inspirující

18:00 Galerie U Prstenu, Praha 1 - vernisáž výstavy MEZISVĚTY

18:00 Galerie Kaple, Valašské Meziříčí - vernisáž výstavy Jana Farmanová – ENSO – kruh

18:00 Galerie Sýpka, Valašské Meziříčí - vernisáž výstavy Ateliér Malby AKU Bánská Bystrica

čtvrtek 17. září

16:00 Muzeum umění Olomouc - Akce Vlna - Představení dokončené tapiserie podle Ivana Medka

17:00 Museum Portheimka, Praha 5 - komentovaná prohlídka výstavy Lukáš Kalivoda, Jakub Jansa: Matter of sensitivity

17:00 Galerie Ve Věži, Mělník - Komentovaná prohlídka výstavy Jaromír 99: Face to face

17:00 Galerie umění Karlovy Vary - Letohrádek Ostrov, Ostrov - Adéla Matasová: Dialog - Grafiky a reliéfy ze sbírek GU KV

17:00 Galerie umění Karlovy Vary - Letohrádek Ostrov, Ostrov - vernisáž výstavy Pravda / Krása / Posedlost / II. České umění 2. poloviny 20. století

17:00 Moravská galerie, Brno - Komentovaná prohlídka Místodržitelského paláce

18:00 GHMP - Dům U Kamenného zvonu, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Antonín Kratochvíl: Fotoeseje

18:00 GHMP - Městská knihovna, Praha 1 - Komentovaná prohlídka Ve věci umění / Matter of Art 2020 / Pojď blíž - v angličtině

18:00 Dům umění města Brna - vernisáž výstavy Burian – Křivinka, Petr Pelčák, Rusín & Wahla: Stavby a projekty 2009 – 2019

18:00 Galerie města Loun ve Vrchlického divadle - vernisáž výstavy Kamil Linhart - 100 let

pátek 18. září

11:30, 14:00, 16:00 8mička, Humpolec - 7+1: Byt sběratele (představení 100 děl ze soukromé sbírky)

17:00 Galerie výtvarného umění v Náchodě - vernisáž výstavy Okruh Kruhu. Kruh výtvarných umělkyň 1920-2020

17:00 GHMP - Colloredo-Mansfeldský palác, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Rudolf Sikora a Vladimír Havlík: Sníh kámen hvězda strom

19:00 Muzeum umění a designu Benešov - vernisáž výstav DŮM x MUD a Benešov technicky industriální

19:00 Muzeum umění a designu Benešov - vernisáž výstavy Diana Winklerová: Po-city

19:00 Muzeum umění a designu Benešov - vernisáž výstavy Otakar Novotný (1880 – 1959)

sobota 19. září

15:00 Museum Portheimka, Praha 5 - Komentovaná prohlídka expozice Sklo jako umění a výstavy Lukáš Kalivoda, Jakub Jansa: Matter of sensitivity

neděle 20. září

10:00 GASK - Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora - Michal Škoda: Kontinuální dotyky

10:00 Galerie umění Karlovy Vary - Letohrádek Ostrov, Ostrov - Umělecké sympózium: Papír v umění

10:00 8smička, Humpolec - dernisáž a komentovaná prohlídka (začíná 15:00) výstavy Bylo nebylo nebylo bylo: Sklo

10:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - doprovodný program k výstavám - festival Devět plus jedna

14:00 GHMP - Bílkova vila, Praha 6 - komentovaná prohlídka Bílkovy vily

14:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - komentované prohlídky výstavami Vlk se proměnil v planetu, White plastic a Don Quijoti

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - vernisáž výstavy Jan Vlček: Don Quijoti