9. září (pondělí)

10. září (úterý)

11:30 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - komentovaná prohlídka pro seniory výstavy Alberto Giacometti

17:30 SGVU, Jezuitský kostel Zvěstování Panně Marii v Litoměřicích - vernisáž výstavy Radan Wagner a Jasan Zoubek: Obrazy / plastiky

17:30 GHMP, sraz před knihkupectvím Juditina věž, Mostecká 1, Praha 1 - přednáška Příběhy soch I: Reliéf z Juditina mostu (rezervace)

18:00 Dům umění města Brna, Dům pánů z Kunštátu - vernisáž výstavy DROP DEAD FUNNY - Současné izraelské umění

18:00 Dům umění města Brna, Dům pánů z Kunštátu, Galerie 99 - vernisáž výstavy Małgorzata Szandała: A Rehearsal of a Medicine Man

18:00 Mělnické kulturní centrum, Masarykův kulturní dům - vernisáž výstavy Malé toulky Lucemburským velkovévodstvím

18:00 GHMP, Dům U Kamenného zvonu, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Zvuky / Kódy / Obrazy

18:00 Galerie kritiků, Praha 1 - vernisáž výstavy Václav Sika: Na motorce

18:00 Galerie Václava Špály, Praha 1 - vernisáž výstavy Nabarvené ptáče

18:00 Galerie U Betlémské kaple, Praha 1 - vernisáž výstavy Na konci duhy dva kroky vlevo

19:00 Galerie NoD, Praha 1 - vernisáž výstavy Igor Hosnedl: STOLOVÁNÍ/DINING

11. září (středa)

16:00 Galerie V zahradě, Kolín - vernisáž výstavy POUTNÍCI, BĚŽENCI, POUSTEVNÍCI

17:00 Městské kulturní středisko Třebíč, Galerie Malovaný dům - vernisáž výstavy fotografií Jaroslava Hedbávného, Drahomíra Jelečka a jejich hostů

17:00 Dům umění města Brna, Dům pánů z Kunštátu - komentovaná prohlídka výstavy DROP DEAD FUNNY - Současné izraelské umění

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Richard Biegel: Gotická architektura v českých zemích

17:00 Galerie Hollar, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Autoportrét: identita – realita?

18:00 Galerie Sýpka, Valašské Meziříčí - vernisáž výstavy Petr Hajdyla: MED-I-UM

18:30 Galerie výtvarného umění v Hodoníně - vernisáž výstavy EPOS /1967-1980/

18:30 Galerie výtvarného umění v Hodoníně - vernisáž výstavy Jaroslav Dobrovolský (1895-1942): Grafika, ilustrace, exlibris

12. září (čtvrtek)

09:00 Národní knihovna ČR, Galerie Klementinum - zahájení výstavy Co se skrývá pod podlahou? Archeologický výzkum Klementina

17:00 Západočeská galerie v Plzni, Masné krámy - přednáška Kubištovo pojetí aktu Vzkříšení v obrazu Vzkříšení Lazara

17:00 Moravská galerie v Brně, Místodržitelský palác - komentovaná prohlídka Místodržitelského paláce (rezervace)

18:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě [Komenského 10] - vernisáž výstavy Martin Herold: Enkláva

18:00 Moravská galerie v Brně, Muzeum Josefa Hoffmanna, Brtnice - přednáška EGYPT OČIMA SFING (z cyklu S uměním kolem světa)

19:00 DOX - Centrum současného umění, Praha 7 - vernisáž výstavy Petr Sís: O létání a jiných snech

13. září (pátek)

14. září (sobota)

11:00 - 20:00 GHMP, zámek Troja, eko-ateliér v oranžérii, Praha 7 - výtvarný workshop k Trojskému vinobraní 2019

12:00 GHMP, zámek Troja, Praha 7 - komentovaná prohlídka Zámku Troja v rámci Trojského vinobraní

14:00 GHMP, zámek Troja, Praha 7 - komentovaná prohlídka Zámku Troja v rámci Trojského vinobraní

15:00 Národní galerie Praha, Šternberský palác, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Čechy–Sasko: Jak blízko, tak daleko (rezervace)

16:00 Galerie Muzea Šumavy v Kašperských Horách - vernisáž výstavy Putování Šumavou po stopách Josefa Váchala

16:00 GHMP, zámek Troja, Praha 7 - komentovaná prohlídka Zámku Troja v rámci Trojského vinobraní

16:30 Národní galerie Praha, Šternberský palác, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Čechy–Sasko: Jak blízko, tak daleko (rezervace)

15. září (neděle)

14:00 Muzeum umění Olomouc, Arcidiecézní muzeum Olomouc - rodinný workshop Tělo a tvář