pondělí 7. září

18:00 GHMP, Praha 1 - komentovaná prohlídka projektu Umění za čarou (výstava v pražském metru)

19:00 Museum Kampa, Praha 1 - zahájení výstavy Olga Karlíková: 1923 - 2004 Naslouchání

úterý 8. září

16:00 Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně - komentovaná prohlídka výstavy Vize modernosti. Rudolf Sandalo (1899–1980)

16:30 Museum skla Portheimka, Praha 5 - komentovaná prohlídka výstavy 7+1 Mistři českého skla

17:30 SGVU - Galerie Gotické dvojče, Litoměřice - vernisáž výstavy Jiří Sozanský: Dny a roky mojí matky

18:00 Mělnické kulturní centrum - Masarykův kulturní dům - vernisáž výstavy Česká divadelní fotografie 1859–2017

18:00 Galerie Prostor 228, Liberec - vernisáž výstavy Adam Štěch  

středa 9. září

17:00 Muzeum umění Olomouc - komentovaná prohlídka výstavou Jako host s Helenou Zápalkovou

17:00 Galerie Malovaný dům, Třebíč - zahájení výstavy Barbora Dohnalová: Nereálno

17:30 Mělnické kulturní centrum - Galerie Ve Věži - komentovaná prohlídka výstavy s autorem Jaromír 99: Face to face

18:00 Galerie V zahradě, Kolín - vernisáž Gabriela Nováková, Kryštof V. Novák: Duracion Indefinida

18:00 Dům umění města České Budějovice - vernisáž výstavy Petr Hájek Architekti – Principy

18.00 Galerie Millennium, Praha 1 - vernisáž výstavy Jiří Šalamoun: Silná dobrá vůle (zrušeno - výstava bude zahájena bez vernisáže 10. 9.)

18:00 Galerie Villa Pellé, Praha 6 - zahájení výstavy Petr Písařík: Star Dust

18:00 NGP - Veletržní palác, Praha 7 - komentovaná prohlídka a přednáška Edgar Allan Poe a jeho vliv na film

18:30 NGP - Schwarzenberský palác, Praha 1 - komentovaná prohlídka Staří mistři ⁠- duše renesance

19:00 Galerie Kroupa, Praha 1 - zahájení výstavy Jaromír Krosch: Versteckt

čtvrtek 10. září

10:00 Galerie La Femme, Praha 1 - zahájení výstavy Pocta Evě Mansfeldové

17:00 Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, Jindřichův Hradec - vernisáž výstavy Lenka Vilhelmová: Prostor onoho místa

17:00 Galerie umění Karlovy Vary - Interaktivní galerie Becherova vila - vernisáž výstavy Jan Steklík: Kresby

17:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě [Masarykovo náměstí 24] - vernisáž výstavy Dobré dílo

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - vernisáž výstavy Alexandr Vladimír Hrska: Model v pose Venuše

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - vernisáž výstavy Veronika Holcová: Canada

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - vernisáž výstavy Jiří Načeradský: Podle fotografie

17:30 Oblastní galerie v Libereci - komentovaná prohlídka výstavy Eugen von Kahler ze soukromé sbírky

18:00 Dům umění města Brna - vernisáž výstavy Mies v Brně / Villa Tugendhat

18:00 Dům umění města Brna - vernisáž výstavy Umění snížené diference

18:00 Horácká galerie v Novém Městě na Moravě - vernisáž výstavy Miloš Budík: Fotografie

18:00 Galerie kritiků, Praha 1 - vernisáž výstavy Petra Ottkowski a Jaroslava Kadlecová: Rámování svělem

18:00 Galerie U Betlémské kaple, Praha 1 - vernisáž výstavy SUCK THE SACK

pátek 11. září

10:00 NGP - Valdštejnská jízdárna, Praha 1 - zahájení výstavy Mikuláš Medek: Nahý v trní 

10:00 Leica Gallery Prague, Praha 1 - zahájení výstavy Vasil Stanko: Rodinný portrét

sobota 12. září

12:00 GHMP, Praha 7 - komentovaná prohlídka Zámku Troja (v rámci Trojského vinobraní)

14:00 8smička, zóna pro umění, Humpolec - komentovaná prohlídka pro děti (8+) výstavy Bylo nebylo nebylo bylo: Sklo

15:00 Galerie Klatovy / Klenová - zahájení výstavy Lukáš Kliment, Tomáš Pergler: Ohromné maličkosti

neděle 13. září

14:00 GHMP - Dům U Kamenného zvonu, Praha 1 - komentovaná prohlídka Domu U Kamenného zvonu zaměřená na historii objektu