2. září (pondělí)

3. září (úterý)

17:00 Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně - vernisáž výstavy Změny a vize industriální architektury ve Zlíně 1989 - 2019

18:00 Galerie prostor 228, Liberec - vernisáž výstavy Martin Velíšek

18:00 Galerie Millennium, Praha 1 - vernisáž výstavy Veronika Richterová: Nakoupeno v Japonsku

18:00 Galerie Nová síň, Praha 1 - vernisáž výstavy Jan Petrov: Family Re-Construct

4. září (středa)

11:00 Galerie Smečky, Praha 1 - zahájení výstavy Jiří Georg Jilovský: PRAŽSKÝ ROMANTIK

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Michael Zachař: Jan Trampota

17:00 Západočeská galerie v Plzni, Masné krámy - přednáška z cyklu Jedno dílo jeden svět - Zbyněk Sekal: Brancusi

17:00 Galerie Hollar, Praha 1 - vernisáž výstavy Autoportrét: identita – realita?

17:00 Městské kulturní středisko Třebíč, Galerie Malovaný dům - vernisáž výstavy Výtvarné variace

17:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě [Masarykovo náměstí 24] - vernisáž výstavy Jihlavští stavitelé vlastní rukou

18:00 Galerie Jiřího Jílka, Šumperk - vernisáž výstavy Pavel Holeka: Básně psané papírem

18:00 Moravská galerie v Brně, Místodržitelský palác - VYHLÁŠENÍ CENY MICHALA RANNÉHO 2019

18:00 Galerie současného umění a architektury, České Budějovice - vernisáž výstavy Walter Vopava

19.00 OC Europark, Praha 10 - vernisáž výstavy Karel Demel

5. září (čtvrtek)

17:00 Opavská kulturní organizace, kostel sv. Václava v Opavě - vernisáž výstavy Jitka Štenclová: JAK NAHOŘE, TAK I DOLE

17:00 Opavská kulturní organizace, Dům umění - vernisáž výstavy DEMOKRACIE – PŘEDEVŠÍM!

17:00 Opavská kulturní organizace, Dům umění - vernisáž výstavy Michal Cihlář, Pavel Piekar: Portréty od A do Ž

17:00 Galerie Zaza, Ostrava - vernisáž výstavy Eduard Ovčáček

17:00 Galerie Františka Drtikola, Příbram - vernisáž výstavy Emila Medková: Fotografie

18:00 Knihkupectví Trigon, Praha 7 - vernisáž výstavy Zbyněk Hraba: O vodě

18:15 Národní galerie Praha, Palác Kinských - komentovaná prohlídka výstavy Francouzský impresionismus: Mistrovská díla ze sbírky Ordrupgaard (rezervace)

6. září (pátek)

16:30 Muzeum umění Olomouc, Arcidiecézní muzeum - komentovaná prohlídka Historie a budoucnost románského biskupského paláce

18:00 Galerie Klatovy / Klenová, Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech - vernisáž výstavy CITY MEJKAP

7. září (sobota)

10:00 Muzeum umění Olomouc, Arcidiecézní muzeum - komentovaná prohlídka Historie a budoucnost románského biskupského paláce

11:00 Galerie Ludvíka Kuby, Poděbrady - vernisáž výstavy Sochaři v Poděbradech (Spolek sochařů České republiky)

15:00 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění - komentovaná prohlídka výstavy Sousedé v knize

15:00 Galerie Klatovy / Klenová, purkrabství hradu Klenová - vernisáž výstavy Jiří Hrbek: Setkání okamžiků

15:00 Národní galerie Praha, Šternberský Palác - komentovaná prohlídka výstavy Čechy–Sasko: Jak blízko, tak daleko (rezervace)

16:00 Galerie Klatovy / Klenová, zámek Klenová - vernisáž výstavy Pavel Opočenský: NUCLEUS

16:30 Národní galerie Praha, Šternberský Palác - komentovaná prohlídka výstavy Čechy–Sasko: Jak blízko, tak daleko (rezervace)

8. září (neděle)

10:00 - 18:00 Museum Kampa, Praha 1 - celodenní oslava 100. narozenin mecenášky umění a zakladatelky Musea Kampa Medy Mládkové