8. července (pondělí)

9. července (úterý)

16:00 Národní galerie Praha, Palác Kinských, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Francouzský impresionismus: Mistrovská díla ze sbírky Ordrupgaard

17:00 GHMP, Trojský zámek, Praha 7 - komentovaná prohlídka výstavy Aleš Hnízdil, Jiří Kačer: Sochy a objekty

18:00 Topičův salon, Praha 1 - vernisáž výstavy Ján Vasilko

18:00 Galerie Gambit, Praha 3 - vernisáž výstavy Ladislav Vlna: Oheň ve stroji

10. července (středa)

17:00 Galerie Hollar, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Milena Šoltészová: Grafika a kresby

18:00 Knihkupectví Trigon, Bubenská 3, Praha 7 - vernisáž výstavy Eva Čapková: Pocta vědcům minulých staletí

18:00 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Michaela Vélová Maupicová

18:00 Národní galerie Praha, Šternberský palác, Praha 1 - přednáška Staří mistři a zázračné děti – vzájemné umělecké působení v době baroka

11. července (čtvrtek)

10:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - BAREVNÉ DOPOLEDNE: BARVY V GALERII (pro děti 2−6 let s rodiči)

17:00 Horácká galerie v Novém Městě na Moravě - vernisáž výstavy Pavla Bezděčky a Pavla Tomana: Barvy a tvary

18:00 Obecní dům, Praha 1 - vernisáž výstavy Nezlomní - Od Franze Kafky po sametovou revoluci (na pozvánky)

12. července (pátek)

13. července (sobota)

08:00 GHMP, Karlův most, Praha 1 - komentovaná procházka po Karlově mostě (v rámci cyklu přednášek Příběhy pražských soch a sousoší)

14:00 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, Praha 1 - lektorská prohlídka historických interiérů Colloredo-Mansfeldského paláce

15:00 8smička Humpolec - komentovaná prohlídka výstavy Vrchovina, krabatina, mrchovina

14. července (neděle)

09:00 GHMP, Vyšehrad, Praha 2 - komentovaná procházka po Vyšehradě (v rámci cyklu přednášek Příběhy pražských soch a sousoší)

14:00 GHMP, Bílkova vila, Praha 6 - lektorská prohlídka Ateliéru Františka Bílka

Vícedenní

8. - 14.7. GHMP, různá místa v Praze a Bílkův dům v Chýnově -  Tvořivý týden v GHMP – 7 dní – 7 objektů – 7 výstav – 7 workshopů

10. - 11. 7. Západočeská galerie v Plzni - Barevné prázdniny v galerii (Dvoudenní tvůrčí dílna pro děti)