3. června (pondělí)

18:00 Galerie města Loun - vernisáž výstavy VUK ZÖRNER: Krajina, kostel, figura

4. června (úterý)

10:00 Nová radnice v Brně - zahájení výstavy k 100. výročí narození malíře Vladimíra Vašíčka

16:30 Národní galerie Praha, Šternberský palác, Praha 1 - komentovaná prohlídka pro pedagogy ČECHY–SASKO: JAK BLÍZKO, TAK DALEKO

18:00 Dům umění města Brna, park na Malinovského nám. - zahájení mezinárodní přehlídky Brno Art Open 2019

18:00 GHMP, Dům U Kamenného zvonu, Praha 1 - vernisáž výstavy Zvuky / Kódy / Obrazy – Akustický experiment ve vizuálním umění

18:00 Galerie kritiků, Praha 1 - vernisáž výstavy Jan Lamač: O jednoduchém

5. června (středa)

16:00 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění a Arcidiecézní muzeum Olomouc - speciální komentovaná prohlídka dvou výstav - Václav Cigler: Kresby a Václav Cigler, Michal Motyčka: Světlem

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Gotická architektura v českých zemích

17:00 Galerie Hollar, Praha 1 - vernisáž výstavy ČERNOBÍLÉ LINIE – objem a světlo v dřevořezu, dřevorytu a linorytu

17:30 GHMP, Městská knihovna, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Karafiáty a samet / Umění a revoluce v Portugalsku a Československu 1968–1974–1989

18:00 Galerie Jiřího Jílka v Šumperku - vernisáž výstavy Irena Šafránková: Uhlem, pastelem, olejem

18:00 Národní galerie Praha, Valdštejnská jízdárna, Praha 1 - přednáška Jaromíra Zeminy: O Josefu Šímovi, zejména Šímovi českém

18:30 Galerie výtvarného umění v Hodoníně - vernisáž výstavy Vladimír Vašíček: Barevné partitury

18:30 Galerie výtvarného umění v Hodoníně - vernisáž výstavy Jan Samec: Země zadumaná

18:30 Galerie výtvarného umění v Hodoníně - vernisáž výstavy Josef Uprka. Sochař a medailér

19:00 Fait Gallery, Brno - vernisáž výstavy Pavla Sceranková & Dušan Zahoranský: Práce na budoucnosti

19:00 Fait Gallery, Brno - vernisáž výstavy Igor Hosnedl: Smaragdový sirup Sadu slibů

19:00 Fait Gallery, Brno - vernisáž výstavy Šárka Koudelová: Our Bodies So Soft, Our Lives So Epic

19:00 Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Praha 1 - vernisáž výstavy ARTSEMESTR - přehlídka semestrálních a klauzurních prací

6. června (čtvrtek)

17:00 Horácká galerie v Novém Městě na Moravě - vernisáž výstavy Eva Bachratá Linhartová: Tóny léta

17:00 Moravská galerie v Brně,  Pražákův palác - komentovaná prohlídka výstavy ART IS HERE

17:00 Galerie Františka Drtikola, Příbram - vernisáž výstavy JAN ČÁKA: Grafika, knižní ilustrace

17:00 Západočeská galerie v Plzni, výstavní síň Masné krámy - vernisáž výstavy KUBIŠTA – FILLA. Plzeňská disputace

17:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Komenského 10 - vernisáž výstavy Jaké hranice?

18:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Komenského 10 - vernisáž výstavy Klára Doležálková - Punktum srdce

18:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Komenského 10 - vernisáž výstavy Pavla Benešová: Série a epizody

18:30 Moravská galerie v Brně,  Pražákův palác - přednáška ZUZILAND

19:00 Nová galerie, Praha 2 - vernisáž výstavy Matěj Rejl

7. června (pátek)

17:00 - 21:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě - Jihlavská muzejní a galerijní noc 2019

18:00 8smička, Humpolec - vernisáž výstavy Vrchovina, krabatina, mrchovina

8. června (sobota)

08:00 GHMP, Karlův most, Praha 1 - komentovaná procházka po Karlově mostě (v rámci cyklu přednášek Příběhy pražských soch a sousoší)

14:00 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, Praha 1 - lektorská prohlídka historických interiérů Colloredo-Mansfeldského paláce

19:30 Galerie Hollar, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy ČERNOBÍLÉ LINIE – objem a světlo v dřevořezu, dřevorytu a linorytu (s ukázkami tisku)

9. června (neděle)

09:00 GHMP, Vyšehrad, Praha 2 - komentovaná procházka po Vyšehradě (v rámci cyklu přednášek Příběhy pražských soch a sousoší)

10:00 - 19:00 GHMP, Zámek Troja, eko-ateliér v oranžerii a zámecká zahrada, Praha 7 - Víkend otevřených zahrad / Kamenné poklady pražských zahrad a Aleš Hnízdil, Jiří Kačer – sochy a objekty

Vícedenní

8.6.2019 19:00 - 9.6.2019 01:00 Národní galerie Praha, Salmovský, Šternberský a Veletržní palác - PRAŽSKÁ MUZEJNÍ NOC 2019