27. května (pondělí)

18:00 Galerie Vltavín, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Igora Grimmicha

28. května (úterý)

17:00 Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně - vernisáž výstavy Trienále Prostor Zlín 2019: Alternativy destrukce

18:00 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, Praha 1 - vernisáž výstavy Lukáš Machalický: Hodina eklektismu

18:00 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, Praha 1 - vernisáž výstavy Ondřej Filípek: Vaz

18:00 Galerie NTK, Praha 6 - vernisáž výstavy malířské skupiny Luxsus

29. května (středa)

16:00 Dům umění města Brna, Dům umění - komentovaná prohlídka výstavy LATERNA MAGIKA: Dekonstrukce a aktualizace

16:00 Dům umění města Brna, Galerie Jaroslava Krále - komentovaná prohlídka výstavy Marie Filippovová: Labyrint a 1/3

16:30 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění - komentovaná prohlídka výstavy Václav Cigler: Kresby

17:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - komentovaná prohlídka výstavy Boudník s kurátorem Ondřejem Chrobákem

17:00 Městské kulturní středisko Třebíč, půdní prostory Předzámčí - vernisáž výstavy Sametová revoluce na půdě

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Petr Domanický: Urbanismus a architektura Plzně po roce 1945 II (1960-1970)

17:00 Galerie Emila Filly v Ústí nad Labem - vernisáž výstavy závěrečných diplomových a bakalářských prací studentů Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně

18:00 Národní galerie Praha, Valdštejnská jízdárna - přednáška Šímův návrat k pramenům (Adriana Šmejkalová)

18:00 Národní galerie Praha, Šternberský palác - přednáška V Chrámu i v hospodě

19:00 Galerie NoD, Praha 1 - vernisáž výstavy Pavel Příkaský: TRANSGENIC MYTH

30. května (čtvrtek)

10:00 Pražský hrad, Letohrádek královny Anny - zahájení výstavy 1989: Pád železné opony

17:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - komentovaná prohlídka ART IS HERE – ZUZILAND

17:30 Galerie Václava Špály, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Kateřiny Adamové: Simulace

18:00 Akademie výtvarných umění v Praze, Praha 7 - vernisáž výstavy Letní klauzury 2018/2019

18:30 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - přednáška PROSTOR PRO UMĚNÍ: ZUZILAND

19:00 Galerie Maldoror, Přemyslova 9, Praha 2 - vernisáž výstavy OLDŘICH HAMERA: Práce z papíru

31. května (pátek)

15:30 - 21:00 Západočeská galerie v Plzni - Plzeňská muzejní noc 2019

16:00 Horácká galerie v Novém Městě na Moravě - Muzejní a galerijní noc 2019

17:00 Městské kulturní středisko Třebíč, zámecká ledovna - vernisáž výstavy Hana Čertková: Figurální tvorba

17:00 - 22:00 Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem - Roudnická galerijní noc 2019

17:00 - 21.00 Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích - Litoměřická muzejní noc 2019

19:00 Museum Kampa, Praha 1 - vernisáž výstavy Já, Naděžda Plíšková

1. června (sobota)

10:00 - 12:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - Den dětí v Moravské galerii: JÁ, JMÉNEM SATINÝRKA

10:00 - 22:00 GHMP, Dům Františka Bílka, Chýnov u Tábora - Táborská muzejní noc 2019

13:00 - 22:00 Galerie Klatovy / Klenová - Klatovská muzejní noc 2019

14:00 GHMP, Praha 8 - Libeň - komentovaná prohlídka veřejné plastiky z cyklu Vetřelci a volavky se sochařem Pavlem Karousem

15:00 Národní galerie Praha, Šternberský palác - komentovaná prohlídka výstavy Čechy–Sasko: Jak blízko, tak daleko

15:00 Galerie Klatovy / Klenová, zámek Klenová - vernisáž výstavy Martin Kuriš

16:00 Galerie Klatovy / Klenová, purkrabství hradu Klenová - vernisáž výstavy Bedřich Grunzweig: New York

17:00 Galerie Klatovy / Klenová, sýpka Klenová - vernisáž výstavy David Cajthaml

2. června (neděle)