13. května (pondělí)

17:00 Galerie Věda a umění, Praha 1 - vernisáž výstavy Božská moudrost, boží příroda

18:00 Studiová scéna pod točnou, Kolín - vernisáž výstavy Miroslava Zychová: Obrazy

14. května (úterý)

16:00 Galerie Hollar, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Grafické krajiny Jindřicha Pilečka

17:00 Západočeská galerie v Plzni - komentovaná prohlídka výstavy Kariéra s paletou. Umělec, umění a umělectví v 19. století

18:00 Galerie kritiků, Praha 1 - vernisáž výstavy Linda Čihařová, Richard Kočí: Osídlená abstrakce

18:00 Artinbox Gallery, Praha 1 - vernisáž výstavy La Inthonkaew: Slunce s mláďaty

18:00 Galerie Millennium, Praha 1 - vernisáž výstavy Jiří Kuděla: Chce zmizet, ale nezmizí

18:00 Café Jericho, Opatovická 26, Praha 1 - vernisáž výstavy Martin Manojlín: Grafika

18:00 Francouzský institut v Praze, Praha 1 - přednáška Umělci a básníci skupiny Vysoká hra

15. května (středa)

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Štěpán Vácha: Karel Škréta (1. díl)

17:00 Národní galerie Praha, Valdštejnská jízdárna - komentovaná prohlídka výstavy Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře pro pedagogy (rezervace)

18:00 Knihkupectví Trigon, Bubenská 3, Praha 7 - vernisáž výstavy k 50. výročí úmrtí Josefa Váchala

18:00 Národní galerie Praha, klášter sv. Anežky České - komentovaná prohlídka k dílu sezóny – Pieta z Bílska

18:00 Národní galerie Praha, Valdštejnská jízdárna - přednáška Josef Šíma. Hendaye – Paříž (Anna Pravdová)

18:00 Národní galerie Praha, Šternberský palác - komentovaná prohlídka Francouzští malíři v Římě

19:00 Muzeum umění Olomouc, Mozarteum - přednáška Betlém u Kuksu (1723–1731)

16. května (čtvrtek)

16:00 Moravská galerie v Brně, Místodržitelský palác - dětská vernisáž výstavy MUNI 100

17:00 Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem - vernisáž výstavy Václav Jíra: Poezie z kovošrotu

17:00 Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem - vernisáž výstavy Vladislav Mirvald: Smysl pro krajinu

17:30 Oblastní galerie Liberec - vernisáž výstav Mystika hygieny a Z lázní do Lázní

18:00 Mělnické kulturní centrum, Galerie Ve věži - vernisáž výstavy Kamila Havlíková: Horám, větru, vodě, zemi

18:00 Moravská galerie v Brně, Místodržitelský palác - vernisáž výstavy MUNI 100

18:00 GHMP, Dům fotografie, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Jiří Hanke: Fotografie 1973–2018

18:00 GHMP,  Colloredo-Mansfeldský palác - komentovaná prohlídka a diskuse k výstavě Ondřej Vicena: 4D kočár

17. května (pátek)

10:00 Jízdárna Pražského hradu - zahájení výstavy Impresionismus od úsvitu do soumraku. Slovinské umění 1870-1930

18:00 Galerie VK 37, Kralupy nad Vltavou - vernisáž výstavy Zbyněk Hraba: Linoryty

18:00 - 22:00 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění a Arcidiecézní muzeum Olomouc - Olomoucká muzejní noc 2019

19:00 Galerie Ludvíka Kuby, Poděbrady -  vernisáž výstavy Vojtěcha Adamce st. a Vojtěcha Adamce ml.: Živý tok

18. května (sobota)

10:00 - 18:00 Národní galerie Praha, Šternberský palác, Salmovský palác, Veletržní palác, klášter sv. Anežky České - program k Mezinárodnímu dni muzeí a galerií 2019

14:00 GHMP, Zámek Troja, Praha 7 - lektorská prohlídka Zámku Troja

18:00 - 24:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác a Místodržitelský palác - Brněnská muzejní noc 2019

18:00 - 24:00 Dům umění města Brna, Dům umění a Dům pánů z Kunštátu - Brněnská muzejní noc 2019

19. května (neděle)

14:00 GHMP,  Bílkova vila, Praha 6 - lektorská prohlídka Ateliéru Františka Bílka

15:00 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění - komentovaná prohlídka výstavy Václav Cigler: Kresby

16:30 Muzeum umění Olomouc, Arcidiecézní muzeum Olomouc - komentovaná prohlídka výstavy Václav Cigler, Michal Motyčka: Světlem