6. května (pondělí)

18:00 Galerie NTK, Praha 6 - vernisáž výstavy Karel Kruis: mezi vědou, technikou a uměním fotografie

7. května (úterý)

11:00 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění - komentovaná prohlídka výstavy Václav Cigler: Kresby (pro seniory spojená se zážitkovým programem)

14:00 Karlínská Invalidovna, Sokolovská 24/136, Praha 8 - Grand Opening Invalidovny

16:30 Galerie kritiků, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Vojtěch Horálek: Sluneční lázeň

17:00 Západočeská galerie v Plzni, výstavní síň Masné krámy - přednáška Prvky tradiční kultury na Chodsku

17:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - komentovaná prohlídka výstavy NOVINKY VE SBÍRKÁCH NGP 2013–2018

18:00 Galerie prostor 228, Liberec - vernisáž výstavy MIREK KAUFMAN

18:00 Dům umění České Budějovice - vernisáž výstavy belgického fotografa Dirka Braeckmana

18:00 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, Praha 1 - vernisáž výstavy Michaela Vélová Maupicová

8. května (středa)

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Dr. Richarda Biegela: Francouzské gotické katedrály

17:00 Galerie Hollar, Praha 1 - vernisáž výstavy Grafické krajiny Jindřicha Pilečka

9. května (čtvrtek)

17:00 Galerie umění Karlovy Vary - vernisáž výstavy Otakar Slavík: Ohlédnutí

17:30 Galerie AMB, Hradec Králové - vernisáž výstavy Václav Kočí / Kubo Novák: Vnitřní pohyb

18:00 Moravská galerie v Brně, Místodržitelský palác - přednáška R’N’B / V POPULÁRNÍ KULTUŘE: DÍVKA S PERLOU – ZNÁMÁ NEZNÁMÁ

18:00 Galerie Václava Špály, Praha 1 - vernisáž výstavy Kateřina Adamová: Simulace

18:00 Galerie Vltavín, Praha 1 - vernisáž výstavy Igor Grimmich: Nirvána

10. května (pátek)

18:00 Centrum pro současné umění Futura, Praha 5 - vernisáž výstavy Marek Delong & Anna Slama: Will I become a better person if I stop dreaming about the stars?

18:00 Centrum pro současné umění Futura, Praha 5 - vernisáž výstavy Ed Fornieles: C E L

18:00 Centrum pro současné umění Futura, Praha 5 - vernisáž výstavy Marius Konvoj: Jezdec Pozitivní Apokalypsy

11. května (sobota)

10:00 GHMP, Praha 5 – Cibulka - komentovaná procházka po usedlosti Cibulka (v rámci cyklu přednášek Příběhy pražských soch a sousoší)

14:00 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, Praha 1 - lektorská prohlídka historických interiérů Colloredo-Mansfeldského paláce

12. května (neděle)

10:00 - 18:00 Osmička, zóna pro umění, Humpolec - dernisáž výstavy Kuna nese nanuk

14:30 - 16:30 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - RODINNÉ ODPOLEDNE: UMĚNÍ V PŘÍRODĚ (land art)

17:00 Národní galerie Praha, Klášter sv. Anežky České, Praha 1 - komentovaná prohlídka Sancta Maria mater Dei – Matka Boží ve vizuálním umění středověku