29. dubna (pondělí)

17:30 Galerie Václava Špály, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Aldin Popaja: Kamenní spáči

18:00 Ambit kláštera Panny Marie Sněžné, Praha 1 - vernisáž výstavy AMBIT ART 2019

30. dubna (úterý)

10:00 GHMP, Městská knihovna, 2. patro - zahájení výstavy Karafiáty a samet / Umění a revoluce v Portugalsku a Československu 1968–1974–1989

16:00 Muzeum umění Olomouc, Arcidiecézní muzeum Olomouc - výtvarná dílna Ateliér 6+ : Čtyři v jednom

17:00 Dům umění města Brna, Dům pánů z Kunštátu - komentovaná prohlídka výstavy VDIFF

17:00 Západočeská galerie v Plzni, výstavní síň „13“ - komentovaná prohlídka výstavy Kariéra s paletou

19:00 Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 1 - diskuze k výstavě Karafiáty a samet

1. května (středa)

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - komentovaná prohlídka výstavy Svoboda + Palcr: Vidět sochy

18:00 Galerie Jiřího Jílka, Šumperk - vernisáž výstavy Petr Šmaha: Opřenost

18:30 Galerie Moderna, Praha 1 - vernisáž výstavy Josef Šíma: Světlo a země

2. května (čtvrtek)

10:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - BAREVNÉ DOPOLEDNE: PŘÍBĚHY Z CHRÁMŮ PRÁCE pro děti 2−6 let s rodiči

16:30 Národní galerie Praha, Veletržní palác - komentovaná prohlídka výstavy NOVINKY VE SBÍRKÁCH NGP 2013–2018

17:30 Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích - vernisáž výstavy Šárka Radová: Mezi lidmi

17:30 Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích - vernisáž výstavy Ozvěny baroka

18:00 GAMU (Galerie AMU),  Praha 1 - vernisáž výstavy Dokud se něco nestane

18:00 GHMP, Dům U Kamenného zvonu, koncertní sál - přednáška Prof. Dr. Andrey von Hülsen-Esch: Galerie Der Sturm v Berlíně: centrum umělecké avantgardy

18:30 Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích - vernisáž výstavy Zdeněk Šimek (z cyklu Sochaři na parkánu)

3. května (pátek)

17:00 Západočeská galerie v Plzni, výstavní síň Masné krámy - komentovaná prohlídka výstavy Jdi na venkov! Výtvarné umění a lidová kultura v českých zemích 1800–1960

4. května (sobota)

 08:00 GHMP, Karlův most - komentovaná procházka po Karlově mostě (rezervace)

10:00 - 13:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - SOBOTNÍ ATELIÉR SPECIÁL: ŽIDLE, SE KTEROU SI SEDNEŠ pro děti 6−12 let

5. května (neděle)

09:00 GHMP, Vyšehrad - komentovaná procházka po Vyšehradě (rezervace)

16:00 Národní galerie Praha, Valdštejnská jízdárna - komentovaná prohlídka výstavy Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře