22. dubna (pondělí)

11:00 Národní galerie Praha, Klášter sv. Anežky České - přednáška Velikonoce ve středověku a jejich reflexe v gotickém umění

12:00 - 18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - Velikonoční pondělí na Pragovce/ workshop pro děti i dospělé

23. dubna (úterý)

16:00 Národní galerie Praha, Klášter sv. Anežky České - komentovaná prohlídka Umění krásného slohu: 600 let od smrti Václava IV. a vypuknutí husitských válek

17:00 GHMP, Praha-Petřín - procházka v rámci Týdne umění: Sculpture Walks – Petřínské sady

17:30 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum - přednáška z cyklu Příběhy soch: Karafiáty a samet

18:00 Národní galerie Praha,  Salmovský palác - Týden umění: Talk kurátora Michala Novotného v dialogu s umělcem Jiřím Černickým

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - Kotrba + Roubík provázejí výstavou a ateliéry

19:00 Muzeum umění Olomouc, Mozarteum - přednáška Giorgione

24. dubna (středa)

13:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - Veřejná debata / kulturní centra v industriálním prostředí

17:00 Galerie Malovaný dům, Třebíč - vernisáž výstavy Zdeněk Konvalina: Mezi dvěma světy

17:00 Fait Gallery, Brno - komentovaná prohlídka výstavy ECHO

17:00 Dům umění, Brno - komentovaná prohlídka  František Demeter - Rozptýlená koncentrace

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu, Retromuseum - vernisáž výstavy Hotel Praha

17:00 Západočeská galerie v Plzni - přednáška Roman Prahl: Umělec a umělectví v 19. století

17:30 Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Gotické dvojče - vernisáž výstavy Proudění/Strömungen

18:00 Galerie Rudolfinum, Praha - vernisáž výstavy A COOL BREEZE

18:00 Národní galerie Praha, Valdštejnská jízdárna - Týden umění: komentovaná prohlídka Josef Šíma. Mezi avantgardou a tradicí

18:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác - Týden umění: komentovaná prohlídka výstavy 400 ASA: Fotografie

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - Babincová + Palúch provázejí výstavou a ateliéry

19:00 Galerie NOD, Praha 1 - vernisáž výstavy Radek Brousil: Hey Sorrow Where Are You?

25. dubna (čtvrtek)

15:00 GASK, Kutná Hora - komentovaná prohlídka projektu Alej světců

17:00 Galerie umění Karlovy Vary, Letohrádek Ostrov - vernisáž výstavy Miloslav Polcar: OTEVŘENÉ MÉDIUM

17:00 Muzeum umění Olomouc, Arcidiecézní muzeum - komentovaná prohlídka výstavy Křížová cesta z Orlice: Restaurování 2010–2018

17:00 Dům umění, Brno - přednáška Světelně-prostorová situace v tvorbě Pavla Korbičky jako komplex vazeb na tělesnost diváka

17:00 Národní galerie Praha, Šternberský palác - Týden umění: komentovaná prohlídka Malíři, mecenáši, sběratelé

17:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác - Týden umění: Behind the Scene - koment. prohlídka nové expozice 1796–1917: Umění nejdelšího století

17:00 GHMP, Bílkova vila - lektorská prohlídka Ateliéru Františka Bílka

17:30 Hotel VILLA, Okrajní 1, Praha 10 - vernisáž výstavy Miloš Sláma: Grafické experimenty z Křoví (barevné linoryty)

18:00 GHMP, Dům fotografie - přednáška Romana Hájka: Fenomén Kladno - zpráva z kulturního mezisvěta

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - Hanzlík + Hudcová provázejí výstavou a ateliéry

18:30 Muzeum umění Olomouc, Mozarteum - vernisáž výstavy Václav Cigler a Michal Motyčka: Světlem

19:00 Nová galerie, Praha 2 - vernisáž výstavy Jan Gemrot a Veronika Landa: Spolu jinak

26. dubna (pátek)

10:00 GASK, Kutná Hora -  komentovaná prohlídka projektu Alej světců

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - Přikrylová + Tichoň provázejí výstavou a ateliéry

19:00 Museum Kampa, Praha - vernisáž výstavy Kancelář pro oči, nos, masku, jazyk, srdce, ruku a ústa

27. dubna (sobota)

10:00 - 17:00 GASK, Kutná Hora - celodenní program v rámci Týdne umění: OBRAZ - SLOVO - PROSTOR

10:00 GHMP, Praha - Vyšehrad - procházka v rámci Týdne umění: Sculpture Walks – Vyšehrad

10:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - Kurátorská prohlídka výstavy Flying Inn s Karlem Srpem

14:00 GHMP, Praha 15 - Hostivař - Vetřelci a volavky – komentovaná procházka s Pavlem Karousem

14:00 - 18:00 Ateliér radostné tvorby, Praha 7 - Otevřená malířská jam session Open Jam / Máme otevřeno 

15:00 - 18:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác - Týden umění: Theatrum Mundi – Kolektivní performance

16:00 GHMP, zámek Troja - lektorská prohlídka zámku Troja

28. dubna (neděle)

11:00 - 18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - Artbazar na Pragovce

14:00 GHMP, Bílkova vila - lektorská prohlídka Ateliéru Františka Bílka

14:30 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - RODINNÉ ODPOLEDNE: Já, jménem satinýrka

16:00 - 20:00 Dům umění, Brno - Dernisáž Deflection - komentovaná prohlídka a křest publikace

16:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác - Týden umění : Diskuze a komentovaná prohlídka výstavy Moving Image Department #10