1. dubna (pondělí)

19:00 Galerie Villa Pellé, Praha 6 - De:konstrukce - dernisáž výstavy Patrika Hábla Re:konstrukce

19:30 GHMP, Dům U Kamenného zvonu, koncertní sál - premiéra filmu Monetovy lekníny – magie vody a světla

2. dubna (úterý)

17:00 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění - komentovaná prohlídka výstavy Miroslav Šnajdr st.

17:00 Galerie Nová síň, Praha 1 - vernisáž výstavy Spolku sochařů České republiky: Lechtivá socha

17:00 Západočeská galerie v Plzni, Výstavní síň „13“ - komentovaná prohlídka výstavy Kariéra s paletou. Umělec, umění a umělectví v 19. století

17:30 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum - přednáška František Bílek a jeho dílo ve sbírkách veřejné plastiky GHMP

19:00 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, kočárovna - vernisáž výstavy Ondřej Vicena: 4D kočár

3. dubna (středa)

17:00 Městské kulturní středisko Třebíč, Výstavní síň Předzámčí - vernisáž výstavy  Vladimíra Werla: Umělecké knižní vazby a obrazy přátel

17:00 Galerie Hollar, Praha 1 - vernisáž výstavy Petr Fiala : V pohybu

18:00 Galerie Jiřího Jílka, Šumperk - vernisáž výstavy Anna Zemánková: Květy zahrad neviditelných

18:00 Galerie Ladislava Sutnara, Plzeň - vernisáž výstavy Grafika roku 2018

18:00 Topičův salon, Praha 1 - vernisáž výstavy Kateřiny Štenclové

18:00 Národní galerie Praha, Šternberský palác - komentovaná prohlídka Setkání ve vlnách – téma moře v holandské krajinomalbě 17. století

18:00 GHMP, Dům U Kamenného zvonu, koncertní sál - přednáška Poválečný koncept naivismu v umění. Most mezi socialistickým realismem a nefigurativním uměním

19:00 Muzeum umění Olomouc, Mozarteum - přednáška Ctnosti a Neřesti v Kuksu (1718–1720)

19:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - videoprogram Radim Labuda: Post practice artist

4. dubna (čtvrtek)

10:30 Oblastní galerie Liberec - komentovaná prohlídka k výstavě Neklid davu Jana Měřičky

17:00 Oblastní galerie Liberec - komentovaná prohlídka k výstavě Neklid davu Jana Měřičky

17:00 Muzeum umění Olomouc, Mozarteum - přednáška Živá tradice - Křížové cesty J. W. Bergla v kontextu uměleckohistorické geneze námětu

17:00 Galerie umění Karlovy Vary, Becherova vila - vernisáž výstavy Jiří Jiroutek, Pavel Planička: Jiná krajina

17:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě - vernisáž výstavy Dana Puchnarová: Potěšení z barev

18:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě - vernisáž výstavy Kámen a strom - Archetypy krajiny Zdeňky Fuskové a Anastasie Serdyuk

18:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - vernisáž výstavy Vladimír Boudník

18:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - vernisáž výstavy FRASER BROCKLEHURST: PILLOW TALK

5. dubna (pátek)

19:00 Museum Kampa, Praha 1 - vernisáž výstavy Sochař Jiří Seifert

6. dubna (sobota)

17:30 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - sobotní dětský ateliér Bojíte se umění?

7. dubna (neděle)

10:00 - 15:00 Kampus Hybernská, Praha 1 - workshop: Voskované ubrousky

16:00 Národní galerie Praha, Salmovský palác - komentovaná prohlídka výstavy Salm Modern #1: Možnosti dialogu