Redakce České galerie zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce, nabízí jim příležitost uplatnit svoje vzdělání a talent v kultuře. Současně podporuje tvůrce, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, prezentací jejich děl a příběhů ve Skupině F. Již 20 let vydáváme tištěný přehled výstav výtvarného umění, který je zdarma k dispozici v kavárnách a galeriích. V roce 2017 jsme otevřeli zpravodajský a recenzní portál www.ceskegalerie.cz. Prosazujeme zájmy lidí se zdravotním znevýhodněním a vzděláváme veřejnost v oblasti destigmatizace, propojujeme témata duševního zdraví a výtvarného umění, pořádáme přednášky, besedy, výtvarné dílny a autorská čtení. Účastníme se celorepublikové kampaně Týdny pro duševní zdraví. Redakce České galerie je součástí neziskové organizace Fokus Praha, která již téměř 30 let podporuje lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Tím, že nás podpoříte, přispějete na udržitelný chod redakce České galerie a realizaci výstav a doprovodných programů Skupiny F. Cíl: 100 000,-Kč Srdečně děkujeme!!!  Fokus Praha, z.ú. Praha www.fokus-praha.cz

From V. Makovsky's work 

From V. Makovsky's work
Horácká Gallery v Nové Město na Moravě, Vratislavovo náměstí 1, Nové Město na Moravě 
11. July 2017 - 31. October 2020

Nové Město na Moravě, Horácká galerie v Novém Městě na Moravě

Upon visiting Horak Gallery, you can now also watch the newly installed exposition from the work of Vincent Makovsky. The permanent exhibition is based on the author's legacy, which the Horácká Gallery manages in its collections and which was restored for this purpose. It includes designs of interior and exterior works in many places in the Czech Republic as well as abroad. The exhibition shows the development of the author's sculpture, whose thematic focus has always responded to the current events of his time.

Czech academic sculptor, born in 1900 in Nové Město na Moravě. He is considered to be the leading representative of the inter-war avant-garde. His sculptural works have gone through different periods from the beginning civilization through Cubism in the 1920s to abstraction.

Horácká Gallery in Nové Město na Moravě