28. ledna (pondělí)

29. ledna (úterý)

15:00 Moravská galerie v Brně - komentovaná prohlídka výstavy Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře

17:00 Uměleckoprůmyslové museum v Praze - Komentovaná prohlídka Ladislav Sutnar: loutky a hračky

17:30 Galerie hl. města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum - přednáška Příběhy soch: Dílo Matyáše Bernarda Brauna - rezervace nutná

18:00 Galerie hl. města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác - performance a komentovaná prohlídka k výstavě Předmluva s Romanem Štětinou

18:00 Galerie kritiků, Praha 1 - vernisáž Výstavy finalistů a vyhlášení vítězů 12. Ceny kritiky za mladou malbu 2019

18:30 Centrum současného umění Dox, Praha 7 - debata Lépe už bylo?! Hledá se spasitel

19:00 Petrohradská kolektiv, Praha 10 - Obraz versus afekt - diskuze o vizuální kultuře

30. ledna (středa)

16:30 Galerie výtvarného umění v Ostravě - přednáška Augustin Handzel -Sochař na pomezí dvou věků

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Richarda Biegela: Románská architektura v českých zemích

18:00 Galerie U Betlémské kaple, Praha 1 - vernisáž výstavy Čestmír Janošek 1958-1968

18:30 Galerie Moderna, Praha 1 - vernisáž výstavy Jasné tvary a pestré barvy

18:30 Národní galerie, Anežský klášter - Socha v proměnách gotického slohu - komentovaná prohlídka s Marií Kopeckou

19:00 Experimentální NoD, Praha 1 - Všichni se dívají jedním směrem / Pavel Humhal (vernisáž)

31. ledna (čtvrtek)

10:30 Oblastní galerie Liberec - komentovaná prohlídka výstavy Jan Měřička: Neklid davu

16:30 Národní galerie Praha, Veletržní palác - Vojtěch Chytil a počátky sběratelství moderní čínské malby v Evropě - přednáší Michaela Pejčochová

17:00 Oblastní galerie Liberec - komentovaná prohlídka výstavy Jan Měřička: Neklid davu

17:00 Horácká galerie, Nové město na Moravě - Vernisáž výstavy Vladimír Hanuš - Malé události

18:00 Galerie Václava Špály, Praha 1 - vernisáž výstavy Patricie Fexová: Sklad krajin

18:00 Galerie AMU, Praha 1 - vernisáž výstavy Compassion Fatigue - semestrální práce studentů Centra audiovizuálních studií FAMU

1. února (pátek)

2. února (sobota)

15:00 Galerie Galvína, Bechyně - Vernisáž výstavy: Ryté sklo

3. února (neděle)

Vícedenní akce

2.–3. února 2019 Národní galerie Praha - Oslavy 223. výročí od založení Společnosti vlasteneckých přátel umění, předchůdkyně Národní galerie Praha