7. ledna (pondělí)

16:00 Vysoká 100, Rakovník - vernisáž výstavy obrazů Libor Jellúš, Květa Nováková, Larisa Matějová

18:00 Národní galerie, Valdštejnská jízdárna -  Komentovaná prohlídka výstavy František Kupka 1871–1957 (rezervace nutná)

18:00 Pedagogická fakulta, Praha 1 - vernisáž studentské výstavy Moje ulice

8. ledna (úterý)

17:00 Galerie umění Karlovy Vary - komentovaná prohlídka 100 let/ 100 děl/100 umělců/ 100 osudů - 2. část

17:00 Západočeská galerie v Plzni - Komentovaná prohlídka výstavy Z akademie do přírody. Podoby krajinomalby ve střední Evropě

17:00 Muzeum umění a designu Benešov - Vernisáž výstavy - Jaroslav Wild - Sochy a obrazy

18:00 Galerie u Zlatého kohouta, Praha 1 - Vernisáž skupinové výstavy leden, únor 2019

18:00 Uměleckoprůmyslové museum v Praze - Přednáška Krásná jizba 1927 - 1948 a její konkurence

19:00 Centrum architektury a městského plánování, Praha 2 - Vernisáž výstavy Praha zítra? 76 nových projektů Prahy - bydlení, doprava, veřejný prostor

9. ledna (středa)

10:00 - 16:00 Athropos, Brno - Co dělá současné umění v muzeu? (sympozium, registrace)

14:30 Futura, Praha 5 - Civilizace na rozcestí: Komentovaná prohlídka a promítání

16:00 - 20:00 Národní galerie, Salmovský palác -  Dernisáž výstavy: Charta Story. Příběh Charty 77 – Magor a jeho underground

17:00 Muzeum hlavního města Prahy - přednáška Kolonie Nový dům (rezervace nutná)

17:00 Galerie Hollar, Praha 1 - vernisáž výstavy Jubilanti Hollaru 2019

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - vernisáž výstavy Vladimír Houdek: Future Polis II

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - vernisáž výstavy Miloš Cvach: Není to socha!

18:00 Galerie Jiřího Jílka, Šumperk - vernisáž výstavy Zbyněk Semerák: Vysněný svět

18:00 Galerie V zahradě, Kolín -  vernisáž výstavy Eva Vápenková: Za obzorem

18:00 Galerie současného umění a architektury – Dům umění města České Budějovice - vernisáž výstavy Petra Veselého: Formáty

18:00 Artinbox Gallery, Praha 1 - Derniéra a komentovaná prohlídka výstavy Jana Lukase

10. ledna (čtvrtek)

10:30 Oblastní galerie Liberec - Jan Měřička - komentovaná prohlídka díla měsíce

16:30 Národní galerie, Veletržní palác - Portrét v perském malířství 17. století. Záhada pěti kopií a nedochovaného originálu - Kristýna Rendlová, University of Oxford

17:00 Spolkový dům, Kutná Hora - Příběhy v grafice, vernisáž výstavy SČUG Hollar

17:30 Galerie Václava Špály, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Adam Štech: Podle skutečné události

18:00 Mělnické kulturní centrum - Galerie Ve věži - vernisáž výstavy Biblické příběhy edice Manamana

18:00 Galerie Villa Pellé, Praha 6 - komentovaná prohlídka výstavy Michal Škapa – Babylon

18:00 Galerie Jaroslava Fragnera, Praha 1 - Vernisáž výstavy a křest knihy Stempel & Tesař: Rodinné domy

18:00 Ideal prostor, Praha 4 - vernisáž výstavy Bára Bjarnadóttir a Kristín Helga Ríkharðsdóttir: Goodie Goodie Goodie Bags

18:00 Prague Gallery, Praha 2 - vernisáž výstavy Zuzana Křováková - Ve vodopádu barev

18:00 JazyGo Gallery, Praha 2 - vernisáž výstavy Hana Sommerová a Huck Finn - Je to těžký ne

19:00 Galerie 35m2, Praha 3 - Tomáš Bárta - Cvičení se stuhou (vernisáž)

11. ledna (pátek)

17:00 Galerie umění Karlovy Vary - komentovaná prohlídka výstavy Tomáše Polcara s prezentací katalogu

18:00 Galerie SVIT, Praha 2 - vernisáž Václav Girsa: Magmatic Laf

19:00 Centrum architektury a městského plánování, Praha 2 - Kino: The happy film - dokument o psychologickém experimentu grafického designéra

19:00 Galerie Ludvíka Kuby, Poděbrady - vernisáž výstavy Josef Kilian: Poetické vyznání v barvách

12. ledna (sobota)

10:00 - 17:00 Fait Gallery, Brno - Den s Vladimírem Kokoliou

10:00 - 13:00 Oblastní galerie Liberec - V novém roce více inspirace! (Výtvarná dílna v Lázních)

13. ledna (neděle)

16:00 Stará škola, Vrané nad Vltavou - Vrané jak jej Ne/pamatujeme, vernisáž historických fotografií z archivu Ladislava Ryšánka