31. prosince (pondělí)

10:00 Zemplínske osvetové stredisko Michalovce, Slovensko - Silvestrovská vernisáž Josef Saloň 90

1. ledna (úterý)

2. ledna (středa)

17:00 Národní galerie, Schwarzenberský palác - komentovaná prohlídka sbírkové expozice Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách

18:30 Národní galerie, Schwarzenberský palác - komentovaná prohlídka sbírkové expozice Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách

3. ledna (čtvrtek)

16:30 Národní galerie, Schwarzenberský palác - komentovaná prohlídka sbírkové expozice Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách

17:00 District 5, Hradec Králové - vernisáž výstavy fotografií Jiřího Cvrkala na téma Svět věcí obyčejných

18:00 Cetrum současného umění DOX, Praha 7 - vernisáž výstavy Český tarot, pořádá Archiv výtvarného umění a Dokumentační centrum českého hermetismu

18:15 Národní galerie Praha, Valdštejnská jízdárna - komentovaná prohlídka výstavou Františka Kupky s Markétou Ježkovou

19:00 Světova 1, Praha 8 - Vernisáž třetí výstavy studentské galerie Jáchym Bouzek - Doslova

19:00 U božího mlýna, Praha 2 - Vernisáž obrazů Eva Hrejsebou - za účasti pátera undergroundu Ladislava Heryána a dalších hostů

4. ledna (pátek)

14:00 Národní galerie, Schwarzenberský palác - komentovaná prohlídka sbírkové expozice Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách

18:00 Fakulta architektury ČVUT - Luigi Rosselli - Architectus Australis - přednáška významného australského architekta

18:00 Galerie Fara, Planá nad Lužnicí - vernisáž výstavy Šimona Součková: Bylo nebylo a jiné

19:00 Galerie Václava Havla, Hradec Králové - Vernisáž Ireny Procházkové - Život v barvách

5. ledna (sobota)

10:30 - 17:00 Národní galerie, Schwarzenberský palác - Víkend: Hledání baroka - prohlídka paláce a výtvarný ateliér pro děti starší 6 let a rodiče

11:00 Národní galerie, Šternbernský palác - Hieronymus Bosch a reflexe jeho tvorby v obrazech nizozemských mistrů - přednáší Olga Kotková

11:30 Národní galerie, Schwarzenberský palác - komentovaná prohlídka sbírkové expozice Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách

14:00 Národní galerie, Schwarzenberský palác - komentovaná prohlídka sbírkové expozice Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách

15:00 Galerie Bubec, Praha - Řeporyje - vernisáž výstavy Adama Velíška Pohyblivá sochařská alej

16:00 Národní galerie, Schwarzenberský palác - komentovaná prohlídka sbírkové expozice Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách

18:00 Kino Sokol, Kladno - vernisáž výstavy haptických obrazů Vidět rukama

6. ledna (neděle)

10:30 - 13:00 Národní galerie, Schwarzenberský palác -  Pátrací hra pro celou rodinu: Ze života paláce

11:00 Národní galerie, Schwarzenberský palác - komentovaná prohlídka sbírkové expozice Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách

14:00 Národní galerie, Schwarzenberský palác - komentovaná prohlídka sbírkové expozice Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách

15:00 Stará škola Vrané nad Vltavou - Konec konec konev - dernisáž výstavy Tomáš Bambuška Ptáci jako kytky

15:30 Národní galerie, Anežský klášter -  K+M+B: Mágové z východu a Jeskyně pokladů aneb tříkrálová legendistika a ikonografie ve středověku

16:00 Národní galerie, Schwarzenberský palác - komentovaná prohlídka sbírkové expozice Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách

18:15 Národní galerie Praha, Valdštejnská jízdárna - speciální komentovaná prohlídka výstavou Františka Kupky s Markétou Čejkovou