udalosti49 fb

3. prosinec (pondělí)

18:00 Czech Photo Centre, Praha Nové Butovice - Sraz fotografů a přátel fotografie

4. prosinec (úterý)

16:30 Galerie výtvarného umění v Ostravě - Dům umění - komentovaná prohlídka výstavy Černá země? Mýtus a realita

17:00 Mělnické kulturní centrum - Masarykův kulturní dům, Mělník - vernisáž výstavy Z plenérové tvorby (Sdružení výtvarníků ČR)

17:30 Galerie Václava Špály, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Filipa Černého "Schrödingerova pata"

18:00 Mon Ami Žižkov, Praha 3 - vernisáž výstavy výtvarnice LaPapula

18:15 Národní galerie Praha - Valdštejnská jízdárna - komentovaná prohlídka výstavy Františka Kupky

19:00 Leica Gallery, Praha 1 - Aukce fotografií Antonína Kratochvíla

5. prosinec (středa)

16:30 Národní galerie Praha - Valdštejnská jízdárna - komentovaná prohlídka Jan Preisler (1872–1918): Nově objevené obrazy

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Richarda Biegla: Románská architektura v Evropě

17:00 Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění - přednáška INFORMEL – Existence a ponor pod tíži hmoty

18:00 Francouzský institut v Praze, Praha 2 - přednáška Germain Viatte: Kupka a umělecká skupina v Puteaux

18:00 Galerie Jiřího Jílka, Šumperk - vernisáž výstavy Jiří a Běla Kolářovi

19:00 Muzeum umění Olomouc - Mozarteum - přednáška Vidění sv. Luitgardy a Sv. František Xaverský na Karlově mostě (1710–1711)

6. prosinec (čtvrtek)

15:00 Galerie hl. m. Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum - výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Grafická dílna: linoryt III. / k výstavě Grafická dílna Františka Bílka

16:30 Národní galerie Praha - Schwarzenberský palác - komentovaná prohlídka grafického kabinetu: Giambattista Tiepolo a synové

17:00 Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem - vernisáž výstavy Mikuláš Medek

17:00 Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem - vernisáž výstavy Pavla Voborník Kačírková: Nature in my Nature

17:00 Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem - vernisáž výstavy Peter Fabo: ReVize

17:00 Západočeská galerie v Plzni - výstavní síň Masné krámy - komentovaná prohlídka výstavy Z akademie do přírody. Podoby krajinomalby ve střední Evropě 1860-1890

18:00 V. kolona, Praha 8 - přednáška Pavla Karouse Anti-Fascist Art

19:00 Meet Art, Praha 10 - Křest&výstava Daniel v jámě lvové a narozeniny k tomu! - kresby a oslava Štěpánky Jislové

7. prosinec (pátek)

10:00 Galerie hl. m. Prahy - Městská knihovna, 2. patro - Podoby geometrie I. – workshop pro děti s rodiči na mateřské a rodičovské dovolené / k výstavě Transformace geometrie

15:00 Galerie hl. m. Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum - výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Vaječná tempera V. / k výstavě Alfons Mucha: Slovanská epopej

18:30 Galerie výtvarného umění v Mostě - zahájení výstavy fotografií ROBERT VANO: MEMORIES

8. prosinec (sobota)

9. prosinec (neděle)

15:00 Galerie hl. m. Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum - výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Vaječná tempera VI. / k výstavě A. Mucha: Slovanská epopej

15:00 Národní galerie Praha - Palác Kinských - komentovaná prohlídka výstavy Bonjour, Monsieur Gauguin: Čeští umělci v Bretani 1850-1950