udalosti46 fb

12. listopadu (pondělí)

18:15 Národní galerie Praha - Valdštejnská jízdárna - komentovaná prohlídka výstavou Františka Kupky

13. listopadu (úterý)

17:00 Horácká galerie v Novém Městě na Moravě - vernisáž výstavy Konstantin Korovin a Jindřich Štreit: Japonsko

17:00 Nová galerie, Praha 2 - komentovaná prohlídka výstavy SAMUEL PAUČO: NA KONCI SVĚTA MÍRNĚ DOPRAVA

17:30 Galerie hl. m. Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum - přednáška Příběhy soch III: Palackého most a jeho umělecká výzdoba

18:00 Galerie kritiků, Praha 2 - vernisáž výstavy Jaroslav Valečka: Tichá cesta do tmy

18:00 Národní galerie Praha - Veletržní palác - zahájení výstavy Cena Jindřicha Chalupeckého 2018

14. listopadu (středa)

16:30 Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění - komentovaná prohlídka výstavy Rozlomená doba s Šárkou Belšíkovou

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu přednáška Richard Biegel: Dějiny evropské architektury - Antický Řím II

17:00 Západočeská galerie v Plzni - výstavní síň Masné krámy - komentovaná prohlídka výstavy Z akademie do přírody. Podoby krajinomalby ve střední Evropě 1860–1890

17:00 Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění - kurz dějin umění: SURREALISMUS – Osvobozování imaginace a realita snu

17:00 Moravská galerie v Brně - Pražákův palác - Komentovaná prohlídka výstavy INEZ TUSCHNEROVÁ

17:00 Galerie Malovaný dům, Třebíč - vernisáž výstavy Zdeněk Šplíchal: VĚDOMÍ ne)SKUTEČNOSTI

19:00  Národní galerie Praha - Veletržní palác - komentovaná prohlídka s kurátorkou Ladou Hubatovou-Vackovou nové sbírkové expozice 1918–1938: První republika

15. listopadu (čtvrtek)

15:00 Galerie hl. m. Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum - výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Grafická dílna: linoryt I. / k výstavě Grafická dílna Františka Bílka

17:00 Pražský hrad - tisková místnost, vstup ze II. nádvoří - přednáška Ing. arch. Zdeňka Lukeše: Plečnikovo dílo v českých zemích

17:00 Galerie umění Karlovy Vary - vernisáž výstavy Tomáš Polcar: Hemisféry

17:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě - vernisáž výstavy Bon appétit – s chutí do galerie

17:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě - vernisáž výstavy Veronika Svobodová: Meze intervalů

18:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě - vernisáž výstavy Jan Pražan, Dominik Strouhal – Oko imaginace

18:00 Moravská galerie v Brně - knihovna Pražákova paláce - vernisáž výstavy Nejkrásnější české knihy roku 2017

18:00 Mělnické kulturní centrum - galerie Ve Věži, Mělník - vernisáž výstavy Borise Jirků: Ilustrace a grafika

18:30 Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění - vernisáž výstavy Avantgardní fotograf Jaromír Funke

16. listopadu (pátek)

19:00 Museum Kampa - vila Portheimka, Praha - vernisáž výstavy Inwald: příběh zlíchovské sklárny

17. listopadu (sobota)

16:45 Národní galerie Praha - Veletržní palác - komentovaná prohlídka Umění v době nesvobody – čeští umělci za 2. světové války

18. listopadu (neděle)

16:00  Pražský hrad - Císařská konírna - komentovaná prohlídka výstavy Tož to kupte! TGM a sbírka umění pro Pražský hrad