cg udalosti45fb

5. listopadu (pondělí)

16:00 Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, Plzeň - Vernisáž k zahájení výstavy Ani kapka nazmar

18:00 Městské divadlo - Studiová scéna POD TOČNOU, Kolín - vernisáž výstavy MARIE FILIPPOVOVÁ : Větší formáty

18:00 Galerie u Zlatého kohouta, Praha 1 - vernisáž výstavy Cherchez la Femme

6. listopadu (úterý)

11:00 Muzeum moderního umění, Olomouc - Zkrácená komentovaná prohlídka výstavy Rozlomená doba pro seniory

17:00 Galerie moderního umění v Hradci Králové - Komentovaná prohlídka výstavy ZDENĚK SÝKORA, VÝBĚR Z GRAFICKÉHO DÍLA Z LET 1964–2011

17:00 Kulturně komunitní centrum ART, Praha 7 - Jaromír Typlt: Medijní kresby Obrazy květin a bytostí z jiných planet

17:30 Galerie hl.m. Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum - přednáška Příběhy soch III: 55 let starostí o sv. Václava na Václavském náměstí

18:30 Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, Praha 1 - přednáška Brněnská tvorba Adolfa Loose ve světle konfiskací „německého“ majetku po roce 1945

7. listopadu (středa)

16:30 Muzeum moderního umění, Olomouc - komentovaná prohlídka výstavy Rozlomená doba s Lenkou Bydžovskou

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Marcela Fišera: James Whistler a jeho české ozvěny

17:30 Galerie Kuzebauch, Praha 6 -  Komentovaná prohlídka výstavy 4x Bouře s Danou Zámečníkovou

18:00 Centrum pro výzkum fotografie, Praha 1 - Vernisáž výstavy: Ne-sbírky fotografií

8. listopadu (čtvrtek)

16:00 Lapidárium Národního muzea, Praha 7 - exkurze Dějiny umění tváří v tvář, pořádá Ústav dějin umění AV ČR

17:00 Moravská galerie - Místodržitelský palác, Brno - Komentovaná prohlídka výstavy JOSEF ŠÍMA: CESTA K VYSOKÉ HŘE s kurátorem Petrem Ingerlem

17:00 Arcidiecézní muzeum Olomouc - Komentovaná prohlídka výstavy Marnotratný milovník barev. Stanislav Menšík

18:00 Villa Pellé, Praha 6 - Komentovaná prohlídka - Generál Pellé a čeští umělci - pořádá Vojenský historický ústav a Francouzský institut

18:00 Galerie Zátiší, Praha 4 - Vernisáž "diverzní (ne)realita"

18:30 Art Fabrika, Praha 2 - vernisáž výstavy Jan Melena: Černá radost

19:00 Světova 1, Praha 8 - Jan Schulz - ZLOm Vernisáž

19:30 Studio Paměť, Praha 1 - Podzimní setkání s Bohdanem Holomíčkem

9. listopadu (pátek)

11:00 Moravská galerie - Pražákův palác, Brno - komentovaná prohlídka výstavy Inez Tuschnerová s Olgou Búciovou

18:30 Dusíkovo divadlo Čáslav - Žena - Obraz - Akt: Vernisáž výstavy Gabiny Fárové, pořádá Třiatřicet Čáslav

10. listopadu (sobota)

10:00 Moravská galerie - Jurkovičova vila, Brno - výtvarná dílna pro děti SOBOTNÍ ATELIÉR: JURKOVIČOVA VILA V ZAJETÍ ZLÝCH DUCHŮ

10:00 - 16:00 Zámek Ctěnice - Setkání s uměleckými řemesly, pořádá Muzeum hlavního města Prahy

15:00 Muzeum moderního umění, Olomouc - komentovaná prohlídka výstavy Rozlomená doba s s kurátorkou Šárkou Belšíkovou

16:30 Ambit kláštera Panny Marie Sněžné, Praha 2 - vernisáž výstavy Svazu českých fotografů PROMĚNY

11. listopadu (neděle)

9:00 - 15:00 Kampus Hybernská, Praha 1 - Cirkulární dílna: Design trubek, workshop na výrobu předmětů z vodoinstalačních měděných trubek, lampa, svícen, kávovar...

10:00 - 18:00 Středočeské muzeum, Roztoky u Prahy - Svatomartinská tvůrčí neděle

11:00 Centrum studií genocid Terezín - vernisáž výstavy Genocida Arménů: titulní strany světového tisku

14:00 Galerie hl.m. Prahy, Bílkova vila - lektorská prohlídka Ateliéru Františka Bílka