udalosti43 fb

 

22. října (pondělí)

16:30 - prostor39, Praha 3 - Art sekáč pořádá Spolek studentů arts managementu

18:00 Galerie Pro arte, Praha 1 - Komentovaná prohlídka: Jana Kasalová / Mater Urbium za přítomnosti autorky

18:00 Galerie hlavního města Prahy, Dům u kamenného zvonu - Café Chalupecký: Chen Tamir, Přednáška Chen Tamir představí vývoj videoartu v rámci širších společenských a kulturních dějin Izraele

19:00 Experimentální prostor NoD, Praha  -BE26 | Jakub Jansa - Club of Opportunities Ep.5: Keeping in Line

23. října (úterý)

17:00 Kulturně komunitní centrum ART, Praha 7 - Přednáška Jiřího Macha Cesta do pohádkydalší z cyklu přednášek o umění 

18:00 Topičův salon, Praha 1 - vernisáž výstavy Pavel Šmíd

19:00 Městská knihovna v Praze - přednáška Vznik skupiny surrealistů v ČSR

19:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác - NGP ― Opening '18 - zahájení podzimní výstavní sezónu, otevření pěti nových výstav a nové sbírkové expozice k příležitosti stého výročí založení Československa

19:00 Galerie Fotografic, Praha 1 - Vernisáž / Opening: Stefan Bircheneder - Out of Order

24. října (středa)

19:00 Kavárna co hledá jméno, Praha 5 - Vernisáž: Leoš Suchan / Barokní kavárna

25. října (čtvrtek)

16,30 Národní galerie Praha, Veletržní palác - Performance tance a kaligrafie: Život zpívá a vesmír tančí - Japonské umělkyně, kaligrafka Emi Motai a tanečnice Takako Kaneko, které propojují dvě významné oblasti japonské tradiční kultury – vznešené umění kaligrafie a tance, se poprvé představí českému publiku v rámci otevření depozitáře Umění Asie

18:00 Villa Pellé, Praha 6 - Komentovaná prohlídka výstavy Generál Pellé a čeští umělci ve Velké válce

18:00 Galerie Rudolfinum, Praha 1 - Komentovaná prohlídka | Petr Písařík Space Maker

18:00 Galerie Václava Špály, Praha 1 - vernisáž Filip Černý - "Schrödingerova pata"

19:00 Café Therapy, Praha 1 - vernisáž Aleš Douša: Tak trochu jiné příběhy, od 20:00 následuje koncert

19:00 Holešovická šachta, Praha 7 - Vernisáž: Quiet Chamber, Noisy Heart, skupinovou výstava, kde se představí Ateliér malby pod vedením Jiřího Černického a Michala Novotného na UMPRUM a hosté

26. října (pátek)

15:00 - 20:00 Kampus Hybernská - První dílna k Sametovému posvícení, přípravná dílna k průvodu masek, který proběhne dne 17.11. v Praze

18:00 Artinbox, Praha 1 - vernisáž výstavy Jan Lukas: Československý deník, příběh fotografa a jeho země

27. října (sobota)

28. října (neděle)

14:00 Výstavní síň Mánes, Praha - Aukce Adolf Loos Gallery 

17:30 - 21:30 Designblok, Výstaviště Praha 7 - Metanoia feat. Designblok, studentka Umprum Kristina Fingerland na sedmi pečlivě vybraných mikinách ze secondhandů zachycuje aplikovanou ilustrací ze zbytků textilu sedm palčivých problémů dneška.

18:00 - 19:00 a 22:30 - 23:30 Národní divadlo, Praha 1 - Videomapping: Národ opět sobě, volejte 150! oslava vzniku státu 

Vícedenní: 25. - 29. října Designblock 2018

25. - 31. října - Holešovická šachta, Praha 7 - Yard sale! uc na DB18