udalosti40 fb

1. října (pondělí)

14:00 - 16:00 Galerie moderního umění, Roudnice nad Labem - Den seniorů - Malba zátiší

15:00 Ministerstvo kultury, Praha 1 - Happening Růžová žádost Zahájení FF#8, 15:00 zahájení Happeningu Růžová žádost 16:00 přednáška Jirky Skály: Rekreace a další aktivity: od starosti o sebe k péči o druhé 17:00 příspěvek Jiřího Ptáčka 17:30 hraje - DJ AA10, pořádá Fotograf Festival

18:00 Galerie Toyen, Praha 3 - vernisáž výstavy Adam Jílek "Vysněný svět"

18:00 Klub AVU / Sklad M1 - vernisáž výstavy Dávid Brna: Mario Now!

19:30 Obecní dům, Praha 1 - přednáška Sonja Stojmenska-Elzeser: Slovanská imagologie, pořádá Galerie hlavního města Prahy

19:00 Dox, Praha 7 - Premiéra Hitler versus Picasso ve Vzducholodi Gulliver, slavnostní zahájení nového cyklu Umění v kině

2. října (úterý)

17:30 GHMP, Colloredo-Mandsfeldský palác, Praha 1 - přednáška Příběhy soch III: Kamenné poklady z pražských zahrad, rezervace, vstupné 50 Kč

18:00 Městské kulturní centrum, Mělník - vernisáž výstavy Architektura ve službách první republiky

18:00 Galerie Kvalitář, Praha 1 - vernisáž výstavy Jennifer Lyn Morone: Já, ty, on, ona jako data

19:00 Výstavní síň Mánes, Praha 1 - vernisáž výstavy 100 years of Architecture - Architecture Week

3. října (středa)

10:00 - 14:00 GHMP, Colloredo-Mandsfeldský palác, Praha 1 - Experimenty s šablonou I. – workshop pro děti s rodiči na mateřské a rodičovské dovolené / k výstavě Markéta Hlinovská: Srst ve městě

17:00 Galerie výtvarného umění, Cheb - vernisáž výstavy Velký obraz. Divadelní opony v českých zemích v 19.-21. století

17:00 8smička, Humpolec - Sirény#4 + Den architektury #2018 + Architekturou s architekty, exkurze do komína a procházka po Humpolci

17:00 Dům umění, Brno - komentovaná prohlídka Terezie Petišková, Milan Uhde - Steklík

16:30 - 18:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác - workshop Kostičky LEGO® a architektura Veletržního paláce, rezervace

17:00 Czech Photo Center, Praha 5 - komentovaná prohlídka výstavy Homoloviny, Oleg Homola se synem Matějem

18:00 Muzeum umění a designu Benešov - přednáška architektů Atelier VAS: Projekty na Benešovsku | DA BN 18

18:00 Topičův salon, Praha 1 - vernisáž výstavy Jaromíra Němcová: Start-Stop

19:00 Národní Galerie Praha, Anežský klášter - Den architektury: Hranice prostoru a bytí v tvorbě Antonyho Gormleyho. Diskuze s architektkou Pavlou Melkovou a kurátorkou Milenou Kalinovskou.

19:30 Galerie umění Karlovy Vary - Tomáš Hrubiš - koncert výtvarníka a výtvarného pedagoga

19:30 Experimentální prostor NoD, Praha 1 - panelová debata Jak se u nás tvoří umělcům ze zahraničí? pořádá Konektiv

4. října (čtvrtek)

15:00 - 18:00 GHMP, Bílkova vila - výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Kreslířská dílna / k výstavě Grafická dílna Františka Bílka

16:00 Národní galerie Praha, Anežský klášter - Den architektury: Anežkatour, prohlídka

18:00 Muzeum umění a designu Benešov - Pojmenuj si ulici v Benešově - Beseda s pamětníky a se členy Názvoslovné komise o názvech zaniklých i budoucích.

18:00 Villa Pellé, Praha 6 - Komentovaná prohlídka výstavy Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného s kurátorem Janem Hosnedlem

18:00 CAMP - Centrum architektury a městského plánování, Praha 2 - Pře(d)stav si Prahu - komentovaná prohlídka výstavy

18:00 Rakouské kulturní fórum v Praze - vernisáž výstavy Převratná doba - spolek Photographische Gesellschaft

19:00 Dox, Praha 7 -  přednáška - Jan Grarup - And Then There Was Silence, anglicky se simultánním překladem do češtiny, pořádá Prague Street Photography

19:00 Dox, Praha 7 - přednáška Tibet Now! Umění v exilu / Art in Exileanglicky s tlumočením do češtiny

19:00 Knupp Gallery, Praha 1 - vernisáž výstavy Jaromír Másler - Poezie

5. října (pátek)

10:00 - 14:00 GHMP, Colloredo-Mandsfeldský palác, Praha 1 - Experimenty s šablonou II. – workshop pro děti s rodiči na mateřské a rodičovské dovolené / k výstavě Markéta Hlinovská: Srst ve městě

15:00 - 18:00 GHMP, Colloredo-Mandsfeldský palác, Praha 1 - výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Vaječná tempera I. / k výstavě Alfons Mucha: Slovanská epopej, rezervace

16:00 Galerie moderního umění, Roudnice nad Labem - Noc vědců 2018 - zahájení výstavy fotografií Camera lucida autora prof. RNDr. Jana Valenty Ph.D., přednáška na téma 1918–2018 – století ve vědě, kterou prosloví Stanislav Daniš a přednáška Potíže s dějinami – sporná místa novodobých českých dějin, problémy interpretace dějin let 1948–1989, kterou prosloví Petr Daniš

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - vernisáž výstavy Carolina Dutca: The Places of Violencesilné a zamlčované příběhy domácího násilí 

6. října (sobota)

13:00 - 18:00 GHMP, Trojský zámek - sobotní výtvarný workshop: Ornamenty a dekory / k výstavě Kamenné poklady z pražských zahrad

14:00 - 18:00 Trafo Gallery, Praha 7 - workshop Metafyzické večerníčky: Ušij si svou příšerku!

7. října (neděle)

14:00 - 22:30 Národní galerie Praha, Anežský klášter - Festival spisovatelů Praha 2018

15:00 - 18:00 GHMP, Colloredo-Mandsfeldský palác, Praha 1 - výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Vaječná tempera II. / k výstavě Alfons Mucha: Slovanská epopej

Vícedenní:

6. - 7. 10. Horácká galerie, Nové město na Moravě - Dny otevřených ateliérů - volný vstup do HG