20. května (pondělí)

21. května (úterý)

17:00 Dům umění Ústí nad Labem - moderovaná diskuze Imaginární město: obrazy skrze něž vidíme – klišé a sentiment

17:00 Západočeská galerie v Plzni, výstavní síň „13“ - komentovaná prohlídka výstavy Kariéra s paletou. Umělec, umění a umělectví v 19. století

18:00 Dům umění města Brna, Dům umění - vernisáž výstavy Marie Filippovová

18:00 Dům umění města Brna, Dům umění - vernisáž výstavy LATERNA MAGIKA: Dekonstrukce a aktualizace

18:00 Muzeum umění a designu Benešov - vernisáž výstavy KAREL NEPRAŠ: Egypt—Giacometti—Nepraš

18:00 Muzeum umění a designu Benešov - vernisáž výstavy JAN ŠPAČEK: Obrazy 2018

18:00 Muzeum umění a designu Benešov - vernisáž výstavy JAROSLAV SŮRA: Hudba z plakátu

18:00 Nová síň, Praha 1 - vernisáž výstavy Michala Brixe: Něco dosud nevídaného

19:00 Rakouské kulturní fórum v Praze, Praha 1 - vernisáž výstavy Fauxthenticity

22. května (středa)

16:30 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění - přednáška Václav Cigler: Prostory / Projekty

17:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - přednáška Štěpán Vácha: Karel Škréta (2. díl)

17:00 Národní galerie Praha, Valdštejnská jízdárna, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře

23. května (čtvrtek)

16:00 Moravská galerie v Brně, Jurkovičova vila - vernisáž výstavy Ve vile: Eva Eisler - Peter Demek

17:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Masarykovo náměstí 24 - vernisáž výstavy Miloš Jiránek: Tichý hlas

17:00 Národní galerie Praha, Veletržní palác, Praha 7 - komentovaná prohlídka Josef Sudek a Kamil Lhoták ve sbírkové expozici NGP

17:30 Galerie moderního umění v Hradci Králové - vernisáž výstavy Blíž k fantazii než k realitě. Výběr z díla Vladimíra Preclíka ze 60. a 70. let

18:00 GHMP, Městská knihovna, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Karafiáty a samet / Umění a revoluce v Portugalsku a Československu 1968–1974–1989

24. května (pátek)

10:00 Národní galerie Praha, Šternberský palác, Praha 1 - zahájení výstavy ČECHY–SASKO: JAK BLÍZKO, TAK DALEKO

17:00 Galerie Klatovy / Klenová, Galerii U Bílého jednorožce - komentovaná prohlídka výstavou Karel Šlenger s kurátorkou Lucií Šiklovou

18:00 Národní galerie Praha, Klášter sv. Anežky České, Praha 1 - komentovaná prohlídka plastik v sochařské zahradě v rámci zahájení nové sezóny Anežka LIVE!

19:00 Kampus Hybernská, Praha 1 - zahájení festivalu Magic Carpets 2019 vernisáží výstavy Kompilace skutečností

25. května (sobota)

10.00 - 16:00 Moravská galerie v Brně, Jurkovičova vila - program pro rodiny s dětmi: ARCHITEKTOVO TAJEMSTVÍ

13:00 - 18:00 GHMP, Trojský zámek, Praha 7 - sobotní výtvarný workshop: Přírodní masky s divadelní a filmovou výtvarnicí Danou Goldovou

10.00 GASK - Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora - Vyryto do paměti - výtvarná dílna s Milošem Michálkem

16.00 GASK - Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora - Vyryto do paměti - komentovaná prohlídka výstavy s grafikem Milošem Michálkem

26. května (neděle)