Redakce České galerie zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce, nabízí jim příležitost uplatnit svoje vzdělání a talent v kultuře. Současně podporuje tvůrce, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, prezentací jejich děl a příběhů ve Skupině F. Již 20 let vydáváme tištěný přehled výstav výtvarného umění, který je zdarma k dispozici v kavárnách a galeriích. V roce 2017 jsme otevřeli zpravodajský a recenzní portál www.ceskegalerie.cz. Prosazujeme zájmy lidí se zdravotním znevýhodněním a vzděláváme veřejnost v oblasti destigmatizace, propojujeme témata duševního zdraví a výtvarného umění, pořádáme přednášky, besedy, výtvarné dílny a autorská čtení. Účastníme se celorepublikové kampaně Týdny pro duševní zdraví. Redakce České galerie je součástí neziskové organizace Fokus Praha, která již téměř 30 let podporuje lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Tím, že nás podpoříte, přispějete na udržitelný chod redakce České galerie a realizaci výstav a doprovodných programů Skupiny F. Cíl: 100 000,-Kč Srdečně děkujeme!!!  Fokus Praha, z.ú. Praha www.fokus-praha.cz

Hledáme tvůrce!

Výtvarný talent a duševní nemoc často provázejí tvůrce společně.

Fokus Praha se zaměřuje na obě tyto oblasti. Primárně v rámci poskytování psychosociálních služeb, ale také provozováním arteterapie, účastí v uměleckých projektech či v sociálním podniku České galerie.

Tvůrčí lidi potkává duševní nemoc mnohem častěji než běžnou populaci. Rádi bychom dali dohromady společnost autorů, kteří touto zkušeností prošli nebo procházejí. Zpočátku jim nabízíme prezentaci tvorby na našem webu a dále účast na společných výstavách a dalších projektech. Vítaní jsou jak laici, tak profesionálové, netrváme na formální kvalifikaci ani diagnóze!

Zkušení umělci mohou podpořit své začínající kolegy, vyléčení dodat optimismus.

Pokud rádi tvoříte, kontaktujte nás, prosím.

Kontakt: +420 777 800 383

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Plakát k výzvě

Výstavy

Skupina F: Duše jako múza04. listopad 201930. listopad 2019
Skupina F: Duše jako múza25. září 201930. říjen 2019
Skupina F: Duše jako múza20. srpen 201915. září 2019
Skupina F - Naše duše patří nám!05. duben 201830. duben 2018