Redakce České galerie zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce, nabízí jim příležitost uplatnit svoje vzdělání a talent v kultuře. Současně podporuje tvůrce, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, prezentací jejich děl a příběhů ve Skupině F. Již 20 let vydáváme tištěný přehled výstav výtvarného umění, který je zdarma k dispozici v kavárnách a galeriích. V roce 2017 jsme otevřeli zpravodajský a recenzní portál www.ceskegalerie.cz. Prosazujeme zájmy lidí se zdravotním znevýhodněním a vzděláváme veřejnost v oblasti destigmatizace, propojujeme témata duševního zdraví a výtvarného umění, pořádáme přednášky, besedy, výtvarné dílny a autorská čtení. Účastníme se celorepublikové kampaně Týdny pro duševní zdraví. Redakce České galerie je součástí neziskové organizace Fokus Praha, která již téměř 30 let podporuje lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Tím, že nás podpoříte, přispějete na udržitelný chod redakce České galerie a realizaci výstav a doprovodných programů Skupiny F. Cíl: 100 000,-Kč Srdečně děkujeme!!!  Fokus Praha, z.ú. Praha www.fokus-praha.cz

V Museu Kampa vrcholí výstava Helmut Newton in Dialogue, pořádaná ve spolupráci s berlínskou sbírkou Kicken. Ještě do pondělí 28. října můžete navštívit expozici slavného německo-australského umělce, který je považován za jednoho z nejprogresivnějších a také nejkontroverznějších fotografů druhé poloviny 20. století. Byl fascinován ženami, sexualitou a nočním životem, ale nikdy nepřešel hranici pornografie.

newtonHelmut Newton se narodil jako Helmut Neustädter roku 1920 v Berlíně. Kvůli židovskému původu musel Německo opustit a usadil se v Austrálii, kde se vypracoval v uznávaného fotografa. Věnoval se zejména žánrům portrétu, módy a aktu, které posunul směrem k obecnějším vyjádřením a hodnotám. Během své téměř šedesátileté profesionální kariéry bravurně ovládl estetiku studiové fotografie, vyznačující se pečlivou pozorností k atmosféře, kompozici, jemnosti a detailu. Helmut Newton se proslavil především fotografiemi pro časopis Vogue, pro jehož australskou, londýnskou a pařížskou redakci pracoval dlouhých 23 let. Většina vystavených snímků pochází z berlínské sbírky Kicken, závěrečná sekce České stopy představuje výběr z fotografií Tona Stana a Gabiny Fárové, kteří s Newtonem spolupracovali na sklonku osmdesátých let.

Autor: Redakce